reklam
reklam
reklam

14 ekim hava durumu! hangi illerde yağmur var? (haritalı)

13_ekim_hava_durumu_yagmur_var_mi_haritali_1476340541_5085
16 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok133 Kez görüntülendi
reklam

meteoroloji den yapılan nihayet değerlendirmelere göre 14 ekim hava durumu belli oldu. peki havalar nasıl olacak? işte bölge bölge hava durumu raporuyla ilgili detaylar

yapılan nihayet değerlendirmelere göre, yurdun şimal ve şark kesimlerinin parçalı, yer yer fazla bulutlu, garp karadeniz kıyıları, orta ve şark karadeniz ile osmaniye, ardahan ve ağrı çevrelerinin mahalli olmak üzere sağanak yağışlı, başka yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

yağışların; şark karadeniz kıyıları ile ordu çevrelerinde güçlü (21-50 mm), rize çevreleri ile trabzonun şark ve artvinin sahil ilçelerinde şiddetli (76-100 mm) ve yer yer aşırı (100 mm ve üzeri) olması bekleniyor.

5 günlük hava durumu raporu için tıklayınız

meteoroloji umumi müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının dahil ve şark kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı, başka yerlerde mühim bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

rüzgarın ise genellikle şimal ve kuzeybatı, güneydoğu anadoluda garp ve cenup garp yönlerden hafif fasıla dizi orta kuvvette, cenup ege kıyıları ile şark karadeniz kıyılarında şimal yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

ankara: parçalı bulutlu 19
istanbul: parçalı bulutlu 21
izmir: parçalı bulutlu 26
adana: parçalı bulutlu, şark kıyıları mahalli olmak üzere sağanak yağışlı 31
bursa: parçalı bulutlu 22
antalya: parçalı bulutlu 28
samsun: parçalı yer yer fazla bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 19
trabzon: parçalı yer yer fazla bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. yağışların; vilayet genelinde güçlü, doğusunda fazla güçlü ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. 19
erzurum: parçalı, zaman içinde fazla bulutlu 19
diyarbakır: parçalı ve az bulutlu 28

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?