reklam
reklam
reklam

21 terörist daha etkisiz hale getirildi

14_terorist_etkisiz_hale_getirildi_1478349647_0426
08 Kasım 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok81 Kez görüntülendi
reklam

tsk’dan yapılan açıklamada, hakkâri çukurca’da devam eden operasyonda bölücü terör örgütü mensubu 3 teröristin etkisiz hale getirildiği, 11 tane el bombası, 1 tane kaleşnikof piyade tüfeği, 7 tane kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 1 tane telsiz ele geçirildiği belirtildi.

şırnak merkezde devam eden operasyonda ise, bölücü terör örgütü mensubu 7 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. operasyonda 1 tane biksi makineli tüfek, 4 tane dolu kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 2 tane el bombası ele geçirildiği kaydedildi.

muş merkezde devam eden operasyonda 18 sığınak, 9 mevzi, 3 avcı boy çukuru, 3 deponun tespit edildiği ve ele geçirilen çeşitli hayat – ömür malzemelerinin yerinde imha edildiği belirtildi.

diyarbakır lice’de bölücü terör örgütü mensubu bir terörist etkisiz hale getirilirken, 1 tane kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 34 tane kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, bin 150 kilo kubar esrar ve çeşitli hayat – ömür malzemesi ele geçirildiği bildirildi.

tunceli pülümür’de aralarında sözde erzurum eyalet sorumlusu i.t.’nin de bulunduğu bölücü terör örgütü mensubu 7 teröristin ölü olarak silah, mühimmat ve malzemeleri (3 tane m-16 piyade tüfeği, 2 tane biksi makineli tüfek, 4 tane kaleşnikof piyade tüfeği, 19 tane el bombası, 2 tane tabanca, 2 tane tabanca şarjörü, 12 tane m-16 piyade tüfeği.şarjörü, 23 tane kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 426 tane m-16 piyade tüfeği fişeği, bin 128 tane kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, 352 tane biksi makineli tüfek fişeği, 52 tane tabanca fişeği, 1 tane el telsizi, 1 tane güneş paneli ve 1 tane parçalanmış silah üstü termal dürbün) ile beraber ele geçirildiği bildirildi.

van edremit’te emniyet güçlerince icra edilen arazi aramasında tespit edilen 30 litre amonyum nitrat ve bir tane anti tank mayınının imha edildiği kaydedildi.

şırnak merkezde emniyet güçlerince icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir tane el yapımı patlayıcı imha edilirken, mardin nusaybin’de terör örgütünün barınma alanlarından kaçan pyd bölücü terör örgütü mensubu bir teröristin silahsız ve teçhizatsız olarak teslim olduğu belirtildi.

ırak kuzeyi zap bölgesi ile şırnak bestler-dereler bölgesinde üs bölgelerine hücum hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu 3 teröristin ise etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?