reklam
reklam
reklam

28 şubat oyunu: başörtüsü yasağını kullanıp.

feto_basortusunu_kullanip_devletin_icine_sizdi_1477297580_107
27 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok138 Kez görüntülendi
reklam

ülke tvde yayınlanan esra elönü ile arafta sorular programında konuşan 28 şubat’ın simge isimlerinden ak parti konya mebus leyla şahin  fetönün 28 şubat sürecindeki başörtüsü yasağını kullanarak devlet içine sızmaya başladığını anlattı.

 fetönün 28 şubatta yalnız olmadığını destekçileri olduğunu vurgulayan şahin, “o dönemde başörtüsü yasağını bire bir uygulayanlar ve savunanlar onlar görünmüyordu. ama diğer maşalar vardı.  çok açık şekilde düşmanlığını dile getiren “biz kamusal alanda başörtülü insanları görmek istemiyoruz” diyen kişiler vardı. nur serter bunlardan biridir. düşünün bir üniversite profesörü kendi başına ikna odalarını kurup öğrencilerin başını açtırmayı beceriyor. kendisi daha sonradan chpden mebus oldu. bu bir zihniyeti gösteriyor.”  diye konuştu.

fetöden başınızı açın fetvası

şahin, fetönün 28 şubat sürecinde başörtüsü teferruattır, başınızı açın fetvası vererek başörtüsü direnişini kırdığının altını çizerek şunları söyledi;

“o dönemde terör örgütü “başörtüsü teferruattır” deyip onlara bağlı kişilerin başlarını açtırmaları birinci olarak direnişin kırılmasına neden oldu. bunu bilinçli olarak yaptılar. 300-350 başörtülü kız varken bir anda 60a düştük. kapının önünde kalan 350 şahıs mi daha fazla ses getirir yoksa 60 şahıs mi? bir anfinin kapısındasınız, derse/sınava girmeye çalışıyorsunuz. onlar başını açıp girince size de “o açıyorsa sen de aç” deniyor. adeta fena misal oldular insanlara.

başörtüsü yasağı ile kendilerinden olanları ayırdılar

sonrasında bir elek görevi gördüler. kimler onlardan kimler değil ayırdılar. biz, “sizin verdiğiniz fetvaya uymayacağız, başımızı açmayacağız” dedik. onlardan olanlar kaldı, eğitimlerine devam ettiler, nereye nasıl sızacaklarına dair lüzumlu talimatları da alıp 15 temmuza kadar içimizde yerleştirdiler. çıkıp birileri çıkıp şimdi, “iyi ki biz o devre bu yasakları yapıp başörtülüleri temizlemişiz” diye bir söylemde bulunursa yaptıkları amel yalnızca fetö terör örgütüne çanak tutmaktı. o dönemde yapılanların hesabının şimdi sorulması gerekir.”

başörtüsü yasağını aihme taşımıştı

ak parti konya mebus leyla, istanbul üniversitesi cerrahpaşa tıp fakültesinde talebe iken 28 şubat sürecinde başörtüsü yasağı nedeniyle aldığı disiplin cezasını insan hakları ihlali olduğu gerekçesiyle aihme taşıyan birinci isimdi.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?