reklam
reklam
reklam

3 günlük bebeği kim sokağa bıraktı?

17 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok100 Kez görüntülendi
reklam

gaziantep te 3 günlük olduğu ileri sürülen bebek sokağa bırakıldı. hadise hatıra saniye saniye emniyet kameralarına yansırken polis bebeğin yakınlarına ulaşmaya çalışıyor.

edinilen bilgiye göre hadise gaziantep in merkez şahinbey ilçesine bağlı düstepe mahallesi özdemir bey caddesi 21 nolu sokağın kaldırımına kimliği belirlenemeyen bir erkek kişi tarafından bebek bırakıldı. bir erkek şahsın kucağında getirilen ve battaniyeye sarılı halde bulunan bebek parketmiş iki vasıta arasındaki kaldırıma bırakıldı. ağlama sesi üzerine bebeği ayrım eden vatandaşlar polis ve 112 sıhhat ekiplerine olayı ihbar etti. polis ve sahlık ekipleri gelene kadar bebeğe sahip çıkan mahalleli bebeği yedirip bir süre oyaladı.
evinin önündeki kaldırıma bebeğin bırakılmasına tepki gösteren orhan akkurt öğle saatlerinde 22-23 yaşlarında bir jön battaniyeye sarılı daha göbek kordunu kesilmemiş 3 günlük bebeği vicdansızca bırakıp gidiyor. hadise bizim sokakta gerçekleşti. battaniyeye sarılı bebeği bu kapıya bırakıp gidiyor. bırakan adamı daha evvel hiç görmedim. bizim mahalleden biri değildir. yetkililerden bu vicdansızların bulunmasını istiyorumı dedi.
arkasına bile bakmadan uzaklaştı
sokağı gören emniyet kameralarını da inceleyen mahalleli bebeğin bırakılma anının saniye saniye görüntülendiğini belirledi. görüntülerde 22-23 yaşlarında olduğu tahmin edilen er kişi battaniyeye sarılı bebeği kucağında 21 nolu sokağa getirdiği görülüyor. bebeği kaldırıma bırakan şahsın sonrasında ise arkasına bile dönmeden sokaktan ayrılıyor.
henüz bebek kordonu bile kesilmediği belirlenen bebek sıhhat ekiplerinin yaptığı birinci müdahalenin ardından ambulansla küçük yaştaki çocukların hastanesine götürüldü. birinci tespitlerde sağlığında herhangi bir sorun. olmadığı belirlenen bebeğin lüzumlu kontrollerin tamamlanmasının ardından ise sahibinin bulunmaması durumunda ise sosyal hizmetler vilayet müdürlüğü'ne teslim edileceği bildirildi.
olayla ilgili soruşturma başlatan polis çevredeki emniyet kameralarını incelemeye aldı. polis kameralardaki şahsın kimliğini tespit etmeye çalışıyor.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?