reklam
reklam
reklam

4 gb ram'li en ucuz telefon: coolpad note 5

4-gb-ram-li-en-ucuz-telefon-1475510992
10 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok107 Kez görüntülendi
reklam

çinli firmalar fiyat-performans olarak nihayet derece sağlam cihazlar üretmeye devam ediyor.

çinli üreticiler aka firmalara fiyat performansta meydan okumaya devam ediyor. bu konuda karşımıza çıkan nihayet misal coolpad firmasının ürettiği note 5.

coolpad note 5 8 çekirdekli snapdragon 617 işlemciyi 32 gb dahili depolamamicrosd desteğini ve daha evvel de bahsettiğimiz 4 gb ram i içinde barındırmakta. 5.5 inç full hd ıps ekrana sahip olan cihazın sunduğu görüntü deneyiminde desanılanın aksine fazla seviyelerde değil. .

tasarım olarak yekpare metal kasaya sahip olan aygıt birazcık xiaomi redmi note 3 ü anımsatmakta. birebir rakip olduklarını varsayarsak aslında bu vaziyet fazla da anormal değil.

cihazın önünde flaş ile desteklenmiş 8 mp selfie kamerası arkasında ise çift flaş ve 13 mp f/2.2 kamera bulunuyor. parmak izi okuyucusu da arkaya konumlandırılmış olan cihazda 4010 mah lik aka bir batarya da var.

tüm bu saydığımız özellikleri görmeye zaten alışkınız. fakat işin en mühim kısmı cihazın fiyatı. yalnızca $165 fiyatı olacak telefon bu özelliklere sahip herhangi diğer bir telefonun fiyatının dörtte biri hatta daha azı.

ülkemizde ya da başka avrupa ülkelerinde satışa çıkmayacak telefon için elimizden gelen bir şey olmasa da bu teknolojinin bu fiyata üretilip satılabildiğini görebiliyoruz. umarız bu fiyatlandırma politikası başka firmaları etkiler de makul fiyatlarda ürünler kullanabilmeye başlarız.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?