reklam
reklam
reklam

akıllı telefonunuzla mükemmel fotoğraflar çekmek için yapmanız gereken 5 şey

akilli-telefonunuzla-mukemmel-fotograflar-cekmek-icin-yapmaniz-gereken-5-sey-1476797655
20 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok79 Kez görüntülendi
reklam

yüksek donanım özelliklerine sahip olmasa da bir akıllı telefonunuz varsa şayet bu 5 adım sonunda mükemmele yakın fotoğraf çekebilirsiniz. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-21198 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-21198 ; } ; }

artık güzel fotoğraflar edinebilmek için profesyonel fotoğrafçı olmamıza gerek kalmadı. derhal hepimiz akıllı telefon kullanıyoruz ve aşağı yukarı hepsinin hem önünde hem de arkasında birer kamera bulunuyor. dolayısıyla istediğimiz vakit istediğimiz yerde fotoğraf çekebilme lüksüne sahibiz. kameranın tuşuna bir kez dokunmak yeterli olsa da size önereceğimiz bu 5 adımı kullanarak fotoğraflarınızı daha güzel hale getirebilirsiniz. şimdi sırayla uygulamanız gereken adımlara geçelim:

flaş kapalı olsun

telefonunuzun flaşı açık olduğunda fotoğrafta renk patlaması oluşur. bunun önüne geçmek için şayet bulunduğunuz ortam zifiri karanlık değilse flaşınız daima kapalı kalsın.

duruma göre telefonu dikey ya da yatay tutun

telefonunuzu portre çekecekseniz dikey görünüm fotoğrafı çekecekseniz yatay durumda olmasına itina gösterin.

rehber çizgisini kullanın

telefonunuzun kamera ayarlarından rehber çizgisi ni aktif ederek yatay ya da dikey fotoğrafı orantılı bir şekilde çekebilirsiniz.

farklı perspektifler deneyin

einstein ın meşhur ‘aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemek ahmaklıktır sözü aslında burada söyleyeceğimiz şeylerin tam olarak bir özeti. fotoğrafçılığın esas ilkelerinden bir tanesi tecrübe – yanılma yöntemleridir. daimi farklı açılar deneyin ve kendi zevkinize müsait açıyı bulmaya çalışın.

ıso yu düşürün

düşük seviyede tutacağınız ıso fotoğraflardaki parazitlenmenin önüne geçecektir.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?