reklam
reklam
reklam

aleyna tilki 16 yaşında çıktığı alkollü mekanlarla ilgili konuştu

aleyna_tilki_kucuk_yasta_ciktigi_alkollu_mekanlarla_ilgili_konustu_1476187231_0127
13 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok104 Kez görüntülendi
reklam

aleyna tilki, birinci kere bir ses yarışmasında boy gösterip dikkat çekti.16 yaşında olan tilki, emrah karaduman’la beraber çıkardığı birinci şarkısı ‘cevapsız çınlama’ ile müzik listelerinde bir numaraya yerleşti. şarkısının klibi youtubeda 66 milyon izlendi. bu şarkı ile ünlenen aleyna tilki daha 18 yaşında olamamasına rağmen alkollü mekanlarla çıkması aka eleştirilere yol açtı.

“annem babam taraf masamda oturur”

ufak yaşına karşın alkollü mekanlara çıkan ve bir fazla eleştiriye maruz kalan tilki konuyla ilgili katıldığı bir televizyon programında şunları anlatım etti; “belediye konserlerine de katılıyorum. çıktığım yerlerde alkol aldıkları oluyor. avukatlarımızla görüşüp hukuksal devinim etmeye çalışıyoruz. çıktığım mekanlarda yanımda annem gelemezsem babam, babam gelemezse annem gelmek. kesinlikle taraf masamda oturur.”

medyanın bu kadar üzerine gelmesi seni bozar mı? sorusuna tilki şöyle cevap verdi: “tabii ki beni eleştirmeleri ve bu konuya değinmek fazla doğru. sonuçta 16 yaşındayım psikolojimi düşünmeleri gerekir. ama bunu katı ithamlarla yaparak psikolojimi daha fazla çökerttiler.” dedi

“şikayetler üzerine hapis kesilebilir”
 
avukat yıltan günay, 18 ıslak altı çocukların eğlence yerlerinde çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi:

“18 ıslak altı küçük yaştaki çocukların işçilerin bu cimri yerlerde çalıştırılmalarının zihinsel, ahlaki ve psikososyal gelişimleri açısından zararlı olacağı kanısındayım. ayrıca bu cimri mekanlarda çalıştırılan çocukların alkol vb. zararlı madde tüketimine yatkınlaşabilecekleri de unutulmamalıdır. çocukların gece çalışmaları yasaklanmıştır. küçük yaştaki çocukların işçilerin gece kulüplerinde çalıştırılmalarının, çocuğun eğitim hayatına da fena etkisi vardır. şikayet edilirse çocuğun çalıştırıldığı mekanlara sosyal emniyet kurumunca hapis kesilmesi söz konusu olabilir.”

ilişkili haberler

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?