reklam
reklam
reklam

android google play store ingilizce oldu (türkçe nasıl yapılır?)

android_google_play_store_ingilizce_oldu_turkce_yapma_1476261091_3486
12 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok188 Kez görüntülendi
reklam

akıllı telefon kullanıcılarının sıkca kullandığı uygulamalardan biri google play store gelen nihayet güncelleme ile ingilizce oldu. peki google play store yine türkçe nasıl yaparım. google play storeyi türkçe yapmanın formülü ne? işte android telefon kullanıcıların nihayet zamanlarda en fazla aradığı sorulardan biri olan google play store ingilizce oldu nasıl düzeltirim? sorusunun yanıtı

google playı yeniden türkçe kullanmak için bunları yapın

güncelleme ile ingilizce olan google playı yeniden türkçeye çevirmek isterseniz; öncelikle akıllı cihazınızdaki “ayarlar” bölümüne gidin. burada “uygulamalar” bölümüne girin ve google play store uygulamasını bulun. bu uygulamayı seçtiğinizde, açılan ekranda dönem dışı bırak – durmaya zorla gibi seçenekleri göreceksiniz. işte bu ekrana geldiğinizde ekranın sağ üst kısmında yer meydan “.” işaretinin olduğu kısıma tıklayın. karşınıza “güncellemeleri kaldır” seçeneği çıkacaktır. bu seçeneği seçin. bu kere önünüze, “bu uygulamayı fabrika sürümüyle değiştirmek istiyor musunuz? bütün veriler silinecektir. bu, çalışma profilleri olan kullanıcılar da olmak üzere cihazı kullanan bütün kullanıcıları etkiler” şeklinde bir ova çıkacak. yazının altında yer meydan iptal ve tamam butonlarını göreceksiniz. bu butonlardan “tamam” butonuna tıklayın. böylece google play ingilizce olmaktan menfaat ve uygulamayı yeniden türkçe kullanabilirsiniz.

google play storeyi türkçe yapmanın resimli anlatımı

google play aka bir değişime hazırlanıyor

android kullanıcılarının yeni uygulamaları indirdiği ve güncellemelere ulaştığı google play store değişime gidiyor. bu uygulama mağazası bir anlamda kendini güncelleyerek karşımıza çıkacak.

değişimden çekinmediğini belli eden play store bilhassa kullanıcı arayüzündeki değişimlerle dikkat çekecek. uygulama içerisindeki müzik, kitap ve filmler kategorileri artık eğlence başlığı altında toplanıyor. ayrıca yeni google play store sembolu birinci kere bu güncelleme ile karşımıza çıkacak. en çok dikkat çeken değişim arama çubuğunun kaldırılması oluyor. uygulamada onun yerine yeni bir arama bölümü ekleniyor. onun yerinde uygulamanın yeni logosu yer alıyor. arama yapabilmek için bu bölüme tıklamak veya sesli komut vermek gerekiyor.

uygulama mağazanızda henüz bu değişiklikleri göremiyorsanız kaygı etmenize gerek yok. google play store’un merak uyandıran bu güncellemesi henüz beta testi aşamasında.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?