reklam
reklam
reklam

apple, macos sierra güncellemesini yayınladı!

apple-macos-sierra-guncellemesini-yayinladi-1474391870
09 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok106 Kez görüntülendi
reklam

mac kullanıcılarının birkaç aydır beklediği yeni işletim sistemi sürüm güncellemesi sonunda geldi.

apple& 39;ın her yıl düzenlediği wwdc 2016 etkinliğinde tanıtılan ve şirketin başka işletim sistemleri ile daha uyumlu bir isim seçme arzusu ile & 39;& 39;os x& 39;& 39; yerine & 39;& 39;macos& 39;& 39; adı ile gelen yeni işletim sistemi sonunda kullanıma sunuldu.

etkinlik sonrasında geliştirici sürümü ve ardından açık beta sürümü ile yayınlanan macos sierra daha önceden de açıklanıldığı üzere 20 eylül& 39;de yani bugün final sürümü ile indirilmeye amade durumda.

mac kullanıcıları için pek fazla yeniliğin var olduğu macos: sierra& 39;da kuşkusuz en mühim özellikler siri ve apple hisse desteği.

ilgili haber macos sierra tanıtıldı: yeni işletim sisteminin 8 çarpıcı özelliği!

ios işletim sisteminin en mühim bina taşlarından biri olan siri artık mac kullanıcılarının da hizmetine girdi. siri youtube& 39;dan istenilen videoyu bulmaktan mac& 39;te belirli bir vakit aralığına göre dosya aramaya kadar gayet işlevsel özellikler sunmakta. ayrıca bulduğu dosyaları diğer uygulamalarda da kullanabilmekte.

macos sierra yüklü mac& 39;lerde apple pay& 39;in kullanımı ise safari üzerinden yapılacak online alışverişlerde olacak.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?