reklam
reklam
reklam

apple'ın yeni patenti, çerçevesiz yeni iphone'u doğrulamış olabilir!

http-www-phonearena-com-news-apple-patent-shows-more-sensors-integrated-under-the-display-bezel-less-iphone-inbound-id86461-1476276807
13 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok120 Kez görüntülendi
reklam

yeni duyurulan patentte apple ortam ışığı sensörü kullanıyor. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-20992 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-20992 ; } ; }

geçtiğimiz günlerde apple ın açıkladığı yeni teknolojisinde parmak izi düğmesinin ve diğer dokunmatik bileşenlerin ekran ına alacağını görmüştük. bugün ise ortam sensörlü fer hakkında bir patent planı duyuldu. aka ihtimalle bu ışık sensörü ekran ına yerleştirilebilecek şekilde tasarlanacak. bu da demektir ki yeni iphone un ekranı daha geniş olacak.


tabi ki ortam sensörlü fer birçok telefonda var. temel işlevi telefon kamerasından gelecek ışığın miktarını ayarlamak. karanlık ortamlarda daha fazla aydınlık ortamlarda daha az fer vererek fotoğrafın aşırı parlak veya karanlık olamasını önlemek. apple bu patentinde ekran düzeneğini tamamen değiştiriyor. sensörlerin yerleştirildiği kısım dokunmatik özelliğe sahip olmayacak gibi görünüyor. ama – lakin esas özellikleri; saat ve batarya miktarını gösterecek.

ilgili haber apple şimdi de iphoneun home tuşunu kaldırıyor!

apple ın temel amacı fer sensörünü de içe gömmek. böylece ön tarafı tamamen cam yeni bir iphone ortaya çıkarmak. çerçevesiz bir ekrana sahip olacağına bütün mühim apple bloglarında rastladığımız bir sonraki iphone şayet bunu başarırsa estetik açıdan üstünlüğünü perçinleyecek gibi görünüyor.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?