reklam
reklam
reklam

arabanın arkasına bağlanan çocuğun babası konuştu

arabanin_arkasina_baglanan_cocugun_babasi_konustu_1478264613_9084
06 Kasım 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok71 Kez görüntülendi
reklam

bu hadise türkiyenin gündemine otururken minik çocuğun babası yenisafak.coma konuştu.

esenyurtta 32 yaşındaki elektrik elektronik mühendisi kadın, mektep servisini kaçıran 6 yaşındaki oğlunun ellerini, kollarını ve belini çamaşır ipiyle bağladı. ipin başka ucunu da otomobiline bağlayan kadın, aracı da devinim ettirdi. ufak çocuğun araca bağlı şekilde koştuğunu gören vatandaşlar duruma müdahale etti. gözaltına alınan kadın çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. aile ve sosyal politikalar bakanlığı yetkilileri çocuğu savcılık kararı ile himayesine aldı.

çocuğun babası ümit kurt, gece boyunca sosyal hizmetlerde oğlunu beklediğini söyleyerek, “çocuğumu şimdilik bize de vermiyorlar. sebep bize verilmediğiyle ilgili de üzgünüz. ebru ile ilgili olarak da kesinlikle konuşmak istemiyorum. ama – lakin çocuğum ne olacak bilmiyorum. sabah saatlerinde sosyal hizmetlerde bize gösterdiler oğlumu” dedi.

küçük yaştaki çocukların böbrek ve tansiyon hastası

minik çocuğun bir böbreğinin doğuştan çalışmadığını anlatım eden baba kurt, “sağlık durumundan ötürü tuzsuz yemesi gerekiyor. bununla ilgili diyet listesini verdik yetkililere. iki dakika da gördük. “ben burada oyun oynuyorum. siz de dışarıdasınız. gitmeyin” dedi bana. oğlumun bir böbreği tam çalışmıyor. doğuştan gelen böyle bir rahatsızlığı mevcut ve tansiyon hastası. ilaçları mevcut kullandığı. sosyal hizmetler fazla iyi ilgileniyor ama sonuçta ben de çocuğumun yanımda olmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?