reklam
reklam
reklam

aşiretlerden yeni açıklama: böyle bir şey.

2LVQz_1476348195_3698
15 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok132 Kez görüntülendi
reklam

siirtin şirvan ilçesinden mahsul aşiretini temsilen vandaki toplantıya  katılan zeydin özcan, aa muhabirine, şark ve güneydoğu bölgelerinden 181 aşiretin  katıldığı toplantıda kendisinin de yer aldığını belirterek, aşiret  temsilcilerinin terör örgütü pkkya tepkilerini dile getirdiğini söyledi.

aşiretine mensup köylere teröristlerin yanaşmasına izin vermediklerini  dile getiren özcan, “toplantıdaki bütün arkadaşlarla terör örgütü pkkya karşı bir  olacağımıza dair söz verdik. bu terör hareketi abd, israil ve ermenistanın  türkiye üzerinde oynadığı oyunlardır.” dedi.

özcan, “aşiret liderlerinin yabancı istihbarat örgütlerinden para  aldığı” şeklinde ortaya atılan iddiaların gerçekle ilgisi olmadığını vurguladı.

bunun provokasyon amaçlı bir iddia olduğunu aktaran özcan, şöyle devam  etti:

“aşiretlerin tamamı devletlerine bağlı insanlardır. her vakit sayın  cumhurbaşkanımız ile birlikteyiz ve bu birlik beraberlikten asla vazgeçmeyeceğiz.  pkkya hiçbir vakit müsaade etmedik ve etmeyeceğiz. bu bayrağa sahip çıkmaya  devam edeceğiz. bugüne kadar bu uğurda kan vermişiz, şehit, gazi olmuşuz.”

“öyle bir şey asla olmayacak”

şırnaktaki batüyan aşireti temsilcisi mehmet güngör ise terör örgütü  pkknın karşısında yer aldıklarını yeniden vurgulamak için vanda toplantı  gerçekleştirildiğini söyledi.

terör örgütünü bölgede istemediklerini işaret eden güngör, “maalesef o  gün orada verilen mesajın basında çok yer bulmaması için gündemi değiştirmek  uğruna teröristler şemdinlide hücum yaptı.” dedi.

güngör, yaşanan terör saldırılarının en çok bölge insanının yüreğini  yaktığını aktararak, şunları kaydetti:

“batüyan aşireti olarak devletimizin yanındayız ve yanında olmaya da  devam edeceğiz. pkk çıktığından beri birinci hedefi aşiretler oldu. pkk sanmasın ki  aşiret reislerini öldürdüğü zaman o aşiret onlara katılacak. öyle bir şey asla  olmayacak. aşiret olarak pkk terör örgütüne karşı kanımızın nihayet damlasına kadar  mücadelemizi sürdüreceğiz. bizim için biricik devlet mevcut o da türkiye cumhuriyeti  devletidir, biricik bayrak mevcut o da ay yıldızlı bayraktır.”

“kallaeşçe saldırılar”

güngör, nihayet günlerdeki hain saldırılarının pkknın nihayet çırpınışları  olduğunu dile getirerek, “pkk terör örgütünün artık gücü kalmamıştır. halktan da  istediği desteği almayınca kalleşçe saldırılar yapmaktadır.” ifadesini kullandı.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?