reklam
reklam
reklam

bahçeli, başkanlık için noktayı koydu!

79ru5_1477382457_4347
29 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok113 Kez görüntülendi
reklam

partisinin küme toplantısında konuşan devlet bahçeli, haftalardır devam eden başkanlık sistemi tartışmalarına noktayı koydu. bahçeli ” mhp teklifi inceleyip bir karara varacaktır. biz şayet mecliste evet dersek, milletin önünde de evet deriz. ak partinin teklifi mecliste kabul edilirse halka gitmekten kimse çekinmesin.” dedi.

işte o konuşmadan satır başları

“mhp sanal gündemlerle zaman kaybeden bir parti değildir. bugüne kadar millete zıt adım atmadık, atmayacağız.türk devletinin varlık haklarını tahrip etmek isteyenlere hoşgörü göstermeyeceğiz. muhalefet etmekle, eleştirmekle, milletimizin beklentilerini karşılayamayacağımızı iyi biliyoruz. türkiyenin sorunlarının farkındayız. her teklifimiz, değerlendirmemiz, arayışımız bir fikri ve ahlaki zemine yaslanmaktadır. biz devletin tıkandığını, anayasanın askıya alındığını söylüyoruz. 15 temmuzdan sonra dönüşüm gösteren siyasi vaziyet yeni ihtiyaçları ortaya çıkardı.

fiili başkanlık uygulaması türkiyenin idari sistemine aykırıdır.şayet bu sonlandırılmayacaksa demokratik sürecin işletilmesi 2. yoldur. mhpnin dediği budur. bizim başkanlık sistemine müspet baktığımızı nereden çıkardılar? mhp, parlamenter sistemden yanadır, revize edilmesini istemektedir. ne deva kulp takmayı sürdürüyorlar. mahşer midillisi gibi ortalıkta gezinip koro halinde bize saldırıyorlar.

mecliste evet dersek milletin önünde de evet deriz

ak partinin anayasa teklifi henüz ortaya çıkmadı. tbmmde bir değerlendirme yaşanmadı. bizim ağzımızdan evet ya da hayır çıkmadan referandumu yapıp netice verenler vuruş şakşakçılarıdır. bunların ki nato baş nato mermerdir. biz şayet mecliste evet dersek, milletin önünde de evet deriz.

mhp teklifi inceleyip bir karara varacaktır. peşin hükümlüler, siyasi taraf kesiciler bizim nasıl bir tavır takınacağımızı o vakit görecekler. ak partinin teklifi mecliste kabul edilirse halka gitmekten kimse çekinmesin. ak parti ne hazırladıysa getirsin görelim

 

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?