reklam
reklam
reklam

bakanlık harekete geçti! aleyna tilki bundan sonra.

bakanlik_harekete_gecti_aleyna_tilki_bundan_sonra_1477289448_1837
27 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok87 Kez görüntülendi
reklam

cevapsız çınlama şarkısı ile popüler olan aleyna tilki 16 yaşına karşın içkili mekanlara çıkıp şarkı söyleyince türkiyenin gündemine oturmuştu. konuyla ilgili ise aile ve sosyal politikalar bakanlığı yetkilileri harekete geçti. peki aleyna tilki nasıl bir hapis alacak? işte bütün detaylar

bakanlıklar harekete geçti

aile ve sosyal politikalar bakanlığı yetkilileri, geçtiğimiz günlerde aleyna tilkinin ailesiyle görüştü. yetkililer; kanunlara göre ailesinin izni bile olsa reşit olmayan bir çocuğun içkili mekanlarda gece çalışmasının olası olamayacağını belirterek, bunun küçük yaştaki çocukların istismarı suçuna gireceğini belirtti. bakanlık yetkilileri; aileye, tilkinin barlarda sahneye çıkmasından vazgeçmesi gerektiğini, bunun çocuğun yüksek yararı için mühim olduğunu söyledi.

içkili mekanlar mercek altına alındı

çalışma ve sosyal emniyet bakanlığı ile içişleri bakanlığı da; 18 ıslak altı çocukları çalıştıran içkili mekanları kontrol altına aldı. çocukların gece çalıştırılmasının kanunen yasak olduğunu belirten bakanlıklar, türkiye genelinde gece çalışma ruhsatı olan amel yerlerini denetime aldı. kanunlara göre, içkili mekanlarda çalışması olası olmayan aleyna tilki; yanımda annem babam olmadan sahneye çıkmıyorum demişti.

ilişkili haberler

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?