reklam
reklam
reklam

btk, apple’ın bulut depolama servisi icloud’a da erişim engeli uygulayabilir!

btk-apple-in-bulut-depolama-servisi-icloud-a-da-erisim-engeli-uygulayabilir-1476083976
12 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok100 Kez görüntülendi
reklam

google drive onedrive ve dropbox gibi mühim bulut servislerini engelleyen btknın hedefinde şimdi de appleın bulut depolama servisi icloud mevcut. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-20896 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-20896 ; } ; }

son birkaç gündür yeni ‘erişim engeli haberleriyle yine dünya basınında yer almaya başladık. drive ve dropbox a uygulanan erişim engelinin ardından onedrive ve github a da erişim engeli uygulanmış bu haberler hariç basının bir numaralı gündem maddesi olmuştu. btk nın bu uygulamalarına devam edeceğine dair ağırbaşlı iddialar bulunuyor. bilişim uzmanları sırada yandex disk le beraber icloud un olduğunu belirtiyorlar.

daha önceden de belirttiğimiz gibi yaşanan bu gelişmelere neden olarak redhack in enerji bakanı na ait maillerin indirilmesini önlemek gösteriliyor. erişim engellerinin yine kaldırılacağına kati gözle bakılsa da bunun ne vakit gerçekleşeceği konusundaki sorular hala cevabını bulmuş değil. zira bulut servislerinden paylaşılan dosyalar herkese açık olacak şekilde indirmeye sunulabiliyor ve bu dosyaların ne vakit temizleneceğiyle ilgili hiç bir kuruluş net bir açıklamada bulunmadı.

olaylar şimdilik karışık gibi görünüyor. şayet btk benzer kararlar almaya devam ederse ve işin ucu apple a dokunacak olursa muhtemelen yapılacak karşılıklı bir anlaşma sonucu icloud hizmet vermeye devam edecektir. bekleyip göreceğiz.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?