reklam
reklam
reklam

büyük vurgun! 2.5 ton altınla kaçtı

buyuk_vurgun_25_ton_altinla_kacti_1477811984_3639
03 Kasım 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok118 Kez görüntülendi
reklam

habertürkten sefer yükselin haberine göre, altın tüccarının bir süredir piyasadan 85-100 milyon dolar değerinde altın topladığı ve piyasaya olan borcunu ödemeden kayıplara karıştığı belirtiliyor.

piyasayı dolandıran meşhur altın tüccarının nerede olduğu bilinmezken, kapalıçarşı kaynakları isviçre’ye kaçmış olabileceğini konuşuyor. sırra kadem basan altın tüccarının dubai ve iran ile de yoğun şekilde altın ticareti yaptığı dile getirilirken, söz konusu 2-2.5 ton altının yaklaşık 600 kilosunun dubaililerin olduğu anlatım ediliyor.

kapalıçarşı kaynakları, geriye kalan 1.400 kilo altının ise 600-700 kilosunun türkiye ile amel yapan iranlıların, kalan 600- 700 kilosunun da kapalıçarşı esnafına ait olduğu bilgisini verdi. kapalıçarşı kaynakları, meşhur altın tüccarının söz konusu dolandırıcılığını 5 ayrı şirket üzerinden yaptığını kaydetti. isviçre’ye kaçmış olabileceği tahmin edilen altın tüccarının dubai’ye giriş çıkışının ise yasaklandığı söyleniyor.

‘dubai ile ticareti menfi etkiler’

sırra kadem basan altın tüccarının aldığı altınların yaklaşık 600 kilosunun dubaililerin olduğu anlatım ediliyor. dubai ile daimi altın ticareti yaptığı vurgulanan altın tüccarının son dönemde bu ülkeden aldığı ürünlerin parasını ödemeden ortadan kaybolduğu belirtiliyor. söz konusu olayın dubai ile altın ticaretini menfi etkileyebileceğini kaydeden sektör oyuncuları, bu gibi olayların uluslararası pazarlarda türk firmalarına olan güveni menfi etkilediğini söylüyor.

meşhur dolandırıcının kapalıçarşı’dan aldığı 600-700 kiloluk altınla kayıplara karışmasının çarşı esnafını da güç durumda bıraktığı belirtiliyor. söz konusu altın tüccarına kaç kuyumcu esnafının altınlarını kaptırdığı tam olarak bilinmezken, bir kapalıçarşı kaynağı, “en az 10 kuyumcu malını kaptırdı. aralarında 10 milyon dolarlık mal verenler de mevcut. güç durumdalar” diye konuştu.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?