reklam
reklam
reklam

cumhurbaşkanı lys şampiyonlarını kabul etti

cumhurbaskani_erdogan_lys_sampiyonu_medipol_ogrencilerini_kabul_etti_1476347592_033
19 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok135 Kez görüntülendi
reklam

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, 2016 lys sınavında mf3 puan türünde türkiye 1’incisi olan ibrahim ethem hamamcı ve mf1 ve mf4 puan türlerinde türkiye 2’ncisi olan ömer faruk sevim’i aileleri ile beraber kabul etti.

istanbul medipol üniversitesi uluslararası tıp fakültesi’ni kazanan şampiyon öğrencileri kutlama eden erdoğan, öğrencilerin ilerideki kariyer hedeflerini dinledi. aileleri ile beraber ağırladığı öğrencilere kendisinin kaleme aldığı “küresel sulh vizyonu” kitabını imzalayıp veren cumhurbaşkanı erdoğan, ayrıca osmanlı tarihine ilişkin bir kitap, tablet, kravattan oluşan hediyeler takdim etti.

ziyarette öğrencilere medipol üniversitesi rektörü prof. dr. sabahattin aydın ile uluslararası tıp fakültesi dekanı prof. dr. gürkan öztürk de eşlik etti. rektör aydın, medipol’ün tıp ve mühendislik öğrencilerine tam burslu bir şekilde eğitim verdiğini ve bunu bir misyon olarak sürdürdüğünü belirtirken, prof. öztürk ise bunun yanı sıra müdürlüğünü yaptığı remer araştırma merkezi’ne dair bir sunum yaptı.

ibrahim ethem hamamcı
1998 yılında malatya’da doğan hamamcı ilkokulu rahmi akıncı ilköğretim okulunda (malatya) tamamladı. malatya fen lisesinden mezun olan hamamcı’nın 2 kız kardeşi mevcut ve ailesi malatya’da yaşıyor. hamamcı, 2016 lys sınavında mf3 puan türünde türkiye 1.si olarak istanbul medipol üniversitesi uluslararası tıp fakültesine yerleşti.

ömer faruk sevim
1998 yılında trabzon’da doğan sevim, bener cordan ilköğretim okulu’ndan (trabzon) sonra idadi öğrenimini ise izmir hususi bornova lisesi’nde tamamladı. 2 kız kardeşi olan sevim’in ailesi izmir bornova’da yaşıyor. sevim, 2016 lys sınavında mf1 ve mf4’te türkiye 2.si olarak istanbul medipol üniversitesi, uluslararası tıp fakültesine yerleşti.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?