reklam
reklam
reklam

cumhurbaşkanlığı: acilen durdurulsun!

cumhurbaskanligi_acilen_durdurulsun_1476361452_9034
14 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok160 Kez görüntülendi
reklam

işte o konuşmadan satır başları

fırat kalkanı harekatı ile türkiye koalisyonun en aktif diyar – memleket haline geldi. cerablusta hayal hızla normale dönüyor. cerablusa dönen insanların sayısı 5 bini açtı. bizim amacımız türkiye çevresindeki bütün terörist etkenleri etkisiz hale getirilmesi. türkiyenin ösoya verdiği destek ile beraber 90 kmlik bir bölge tamamen temizlendi.sınırın derhal ötesini temizleyip sonra daeş unsurlarının buraya yine gelmesine izin vermemiz olası değil. 

fetö yurtdışında karalama kampanyası yapıyor

ohal 3 ay daha uzatıldı. bu ülkemizin karşı karşıya kaldığı emniyet tehditlerini bertaraf etmek için alınan bir tedbirdir. ohal millete değil devlete yönelik çıkartılmış ve gereksinim üzerine de uzatılmıştır. bu konuda gelen haksız eleştirileri görüyoruz. bu noktada türkiye fetö ile mücadeleyi kararlılıkla sürdürecektir. türkiye içerisindeki kaynaklarını tüketen fetö vatan dışındaki kaynaklarını kullanarak karalama kampanyası başlatıyor.

türkiyenin ırakta saklı bir gündemi yok

başika kampı konusunda bir takım açıklamalar yapıldığını görüyoruz. ıraktaki zayıf devlet yapısı ve dahil sorunlar nedeniyle uzak topraklarından türkiyeye şantajlar söz konusu oldu. meclisten geçirilen tezkere sonrası bir takım eleştiriler yapıldı. bilhassa cumhurbaşkanımızı hedef meydan bu ithamları en kuvvetli şekilde reddiyoruz. türkiyenin ırakta herhangi saklı bir gündemi yoktur. biz uzak konusunda tüm ayrımları reddiyoruz.

musul operasyonu

türkiyenin ırakta herhangi bir saklı gündemi yoktur. bizim ırakta bir adet ortak düşmanımız vardır, o da deaştır. bizim ıraka yönelik üç önceliğimiz mevcut. ırakın toprak bütünlüğü, pkk tehdidi ve bilhassa musulun işgalinden sonra deaş tehdidi. musul operasyonu bizim topraklarımzıdaki insanlarımızı da ilgilendirmektedir. bilhassa pkknın musul operasyonuna sincar üzerinden katılacağı bilgileri bizi endişelendirmektedir. 

suriyede çatışma acilen durdurulmalı

halepte çatışmalar acilen durdurulmalı.ilk önceliğimiz, halepteki çatışmaların durması ve insani yardımların bölgeye ulaştırılması. ikincisi ise, bm öncülüğünde müzakerelerin yeniden başlatılması. üçüncüsü ise, daeşe karşı yürütülen ortak mücadele. önümüzdeki hafta sonu lozanda dışişleri bakanımız mevlüt çavuşoğlunun da katılacağı bir doruk gerçekleştirilecek. zirveye muhtelif tekliflerle gideceğiz.

başkanlık sistemi

yeni anayasa çerçevesinde gündeme gelen konu. sayın bahçelinin konuyu gündeme getirmesi siyasete bir hareketklilik getirmiştir. sayın başbakan da müspet yanıt vererek en kısa sürede meclise geleceğini anlatım etmiştir. bir müzakere sürecinin yaşanması tartışmayı zenginleştirir. siyasi partilerin yapacağı katkılarla şekillenecek. umarım tüm milletimiz için hayırlı bir sonuç menfaat

abd olayın ciddiyetini kavrayamıyor

amerikalıların anlaması gereken bir husus var; abdnin daimi kanıt istemesi sanki türkiyenin elinde kanıt yokmuş gibi bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. dolayısıyla hukuki delilleri de dikkate alarak, türkiyenin hassasiyetlerini gözönüne alarak bir tavır takınmalıdırlar. suçluluların iadesi anlaşması çerçevesinde suçlular iade edilebilir. biz şuana dek abd bağlamında anlaşmanın ana ruhuna bağlı kaldık. bu cimri taleplerde üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirdik. karşılıklılık ilkesi çerçevesinde karşınızdakinden iyi niyet görmüyorsunuz bu vaziyet ortaya menfaat. abd, olayın ciddiyetini kavramakta zorlanıyor. bu süreç kapsamında nasıl bir yol izleyeceğimizi takip edeceğiz.

10 gün içinde

onunla ilgili süreç devam ediyor, ismi vermeyeceğim ama o süreç tamamlandı diyebilirim. dışişleri bakanlığımız konuyla ilgili vakti geldiğinde lüzumlu açıklamayı yapacaktır. zannediyorum bir hafta on gün içerisinde büyükelçilerin karşılıklı olarak atanması süreci de tamamlanmış olacak.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?