reklam
reklam
reklam

‘dabık çökerse deaş da çöker’

isid_futbol_kurallarini_degistirdi_1472818444_6994
15 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok142 Kez görüntülendi
reklam

suriye hudut hattında türk silahlı kuvvetleri’nin (tsk) destek verdiği hür suriye ordusu (öso) güçlerinin, yoğun taarruzlarına rağmen deaş’ın dabık’ın doğusunda kalan türkmen barı ile güzel mezra köylerinde direnişi sürüyor.

tsk’dan dün yapılan bilgilendirmede, “muhalif unsurlardan oluşan hususi vazife güç grubu’nun karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteği ile el rai (çobanbey) garp ve güneybatısındaki güzel mezra ve türkmen barı meskûn mahallerinin ele geçirilmesine yönelik gayreti devam etmiş, söz konusu bölgelerde yoğun çatışmalar yaşanmış, temas hattında bir değişiklik olmamıştır” denildi.

deaş’ın tezi de çökecek

suriye türkmen meclisi’nin hariç ilişkilerden mesul yetkilisi abdurrahman mustafa yaptığı açıklamada, “deaş, kendisi açısından mukaddes yer olan dabık’a aka ehemmiyet veriyor. dabık düştüğünde teşkilat psikolojik olarak da çökecek. çünkü örgütün, ‘dabık’ta kıyamet savaşı yaşanacak ve kâfirler diz çökecek. istanbul’un gerçek fethi ozaman gerçekleşecek’ tezi ortadan kalkacak. bu nedenle fazla aka direniş gösteriyorlar” dedi. geçen hafta çobanbey’de olduğunu anlatan mustafa, “öso’dan ayrılanlar olduğuna dair ortaya atılan iddialar doğru değil. komutanlar, taarruzlar aralıksız sürdüğünde dabık’ın düşeceği görüşünde” açıklamasını yaptı.dabık’ın düşmesi halinde de tsk destekli öso’nun el bab’a inebilmesi için önünde 35 km’lik bir ara ve ışid’in elinde bulunan 4 kritik yerleşim merkezi bulunuyor. bunlar aktarin, baruzah, shudud ve susiyan.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?