reklam
reklam
reklam

darbe işaretini kalem ve dik yakayla verdi

darbe_isaretini_kalem_ve_dik_yakayla_verdi_1476606541_2074
19 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok146 Kez görüntülendi
reklam

fetullahçı terör örgütünün van, şırnak ve ilçelerinde 2001-2010 arasında bölge sorumluluğunu yapan, sözleşmeli muallim şırnakın cizre ilçesinde pkk adına etkinlik yürütmek suçundan ocak ayında tutuklandı.

mektup 15 günde ulaştı

hakkında “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan 10 sene ceza istemiyle dava açılan muallim vuruş girişiminden 3 gün evvel 12 temmuz günü cezaevinden name yazıp, askeri vuruş hazırlığı yapıldığını, halk kuruluş ve kuruluşlarının askeri müdahaleyle ele geçirileceği uyarısında bulundu. name 27 temmuzda posta yoluyla cizre başsavcılığına ulaştı. saklı şahit olan öğretmenin vuruş uyarısıyla ilgili 2 kere ayrıntılı ifadesi alındı.

3 istihbaratçıyla sorgu

ikinci sorguya mit müsteşarlığında görevli 3 istihbaratçı terör uzmanı daankaradan gelerek katıldı. saklı şahit, fetullah gülen ve fetönün güvenlik ve başka halk kuruluşlarındaki yapılanmalarına dair mühim itiraflarda bulundu. fetönün şırnak, van ve ilçelerinde abisi olan ve fer evlerinde örgütsel faaliyetler yürüten öğretmenin “askeri müdahaleden kastım, türkiyenin geneliydi. böyle bir müdahalenin olacağını biliyordum. fetöcülerin güvenlik, tsk veya mitteki elemanlarının sağlayacağı istihbari bilgilerle bombalı saldırılar devam edebilir. fetullah gülenin yurtdışından yayımlanan görüntülü mesajları şifre ve teşkilat kadrolarına bir takım mesajlar içeriyor. gülen şayet, eline kalem alarak el ve çehre mimikleriyle konuşuyorsa kalemle öğretmenlere mesaj veriyordu. dik ve ak yakalı uzun kollu gömlek giyerse şayet, burada da başta yargıç ve savcılar olmak üzere yargı camiasına mesajlar veriyor demektir. boynunda fular biçiminde kahve veya haki tonlarında uzun kıyafet giyerse tskdaki mensuplarına, lacivert uzun giysi biçiminde kıyafetle kamera karşısına çıkmışsa bu haliyle de polis teşkilatına mesaj vermekteydi. bunu bize cemaatin ileri gelenleri söylüyordu” dedi.

dosyası kafa savcılıkta

saklı şahit ifadesinde, fetönün önümüzdeki süreçte pkk ve deaş başta olmak üzere bazı terör örgütleriyle işbirliği yaparak bombalı saldırılar gerçekleştireceği uyarısında da bulundu. fetöcü muallim terör örgütü pkkya üyeliği nedeniyle tutuklu kaldığı 9 aylık süre dikkate alınarak yargılandığı cizre ağır hapis mahkemesince geçen eylül ayında tahliye edildi. pkkya üyelikle ilgili dava halen görülürken, vuruş ve fetöye ilişkin itirafları içeren dosya ise yetkisizlik kararıyla ankara başsavcılığına gönderildi.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?