reklam
reklam
reklam

darbe komisyonunda krtik gün

darbe_komisyonunda_krtik_gun_1476690984_0055
22 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok166 Kez görüntülendi
reklam

fetö’nün ihanet kalkışmasını bütün yönleriyle araştırmak üzere kurulan ve çalışmalarına geçtiğimiz hafta başlayan tbmm 15 temmuz vuruş girişimini araştırma komisyonu, bu hafta içinde aralarında eski bakan ve genelkurmay başkanlarının da bulunduğu kilit isimleri dinleyecek. yarın toplanacak olan komisyon, darbenin bastırılmasında mühim katkı sağlayan genelkurmay 2. başkanı orgeneral umut dündarı dinleyecek. 15 temmuz ihanet gecesi 1. ordu komutanı olan orgeneral dündar, istanbulda darbecilere karşı çıkarak kalkışmanın başarısızlıkla sonuçlanmasında aka rol oynamıştı. dündar daha sonra, genelkurmay 2. başkanlığı görevine terfi ettirilmişti.

çarşamba hilmi özkök 

komisyon yarın ayrıca, içişleri bakanlığı’ndan istifa eden efkan ala, eski bakanlardan mehmet ağar, gazeteci fehmi koru ve prof. dr. ahmet akgündüz de dinleyecek.

her kesimden açıkgöz var

komisyonun çarşamba günü yapacağı toplantıda genelkurmay eski başkanı hilmi özkökün görüşlerine başvurulacak. çarşamba günü eski içişleri bakanı idris naim şahin, prof. dr. nevzat tarhan, eski chp’li mebus birgül ayman güler ve gazeteci nevzat bayhan da, komisyona bilgi verecekler. 
 

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?