reklam
reklam
reklam

deaş sanığı mahkemede böyle yalvardı!

darbe_mahkemeleri_geliyor_1473160201_225
25 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok108 Kez görüntülendi
reklam

mahkeme bateouiyi, terör örgütü üyesi olmak ve terör örgütünün propagandasını yapmak suçlarından 8 sene 9 ay ceza cezasına çarptırdı.

bursa emniyet müdürlüğü terörle mücadele şubesi ekipleri geçen şubat ayında,belçikada oturan mimoun bateouiyi, deaş adına fiil yapmak için geldiği öne sürülen bursada gözaltına aldı. cep telefonunda deaş propagandasını içeren görüntüler bulunan, üzerinde ankesörlü telefon kartı çıkan mimoun bateoui tutuklandı.

“bunları izleyip derhal sildim”

bursa 2nci ağır hapis mahkemesinde, terör örgütü üyesi olmak ve terör örgütünün propagandasını yapmak suçlarından hakkında dava açılan mimoun bateoui, birinci duruşmada, tercüman aracılığıyla savunma yaparken yöneltilen suçlamaları kabul etmedi. bateoui, bursaya, eşinin, internetten islami içerikli bir siteden yazıştığı kadın arkadaşının eşi olan m.s. ile tanışmak için geldiğini, onunla konuştuktan sonra bu kentte boks salonu kurmaya karar verdiğini söyledi. bateoui, cep telefonundaki bulunan deaş ile ilgili görüntüler için, “bunları izleyip derhal sildim. çünkü belçikada bu örgüte ve müslümanlara iyi gözle bakmıyorlar” dedi.

“bana 100 sene hapis verin ülkeme göndermeyin”

fasa iade edilmemesi için mahkeme heyetine yalvaran bateoui, “fasa göndereceğinize bana 100 sene hapis verin razıyım. akıl halde kendimi öldürürüm. türkiyeye sığınmayı talep ediyorum”dedi.

8 sene 9 ay ceza cezası verildi

mimoun bateoui, karar duruşmasında tercüman aracılığı ile savunmasını yaparken, nihayet söz olarak, “beni fasa göndermeyin, vereceğiniz karara saygılıyım” dedi. mahkeme heyeti, toplanan kanıtlara göre, mimoun bateouiye terör teşkilat üyesi olmak suçundan 6 sene 3 ay,terör örgütünün propagandasını yapmak suçundan 2.5 sene olmak üzere yekün 8 sene 9 ay ceza cezası verdi.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?