reklam
reklam
reklam

demirtaş’ın ‘perisi’ canavar ruhlu çıktı

demirtasin_perisi_canavar_ruhlu_cikti_1476601183_9484
19 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok125 Kez görüntülendi
reklam

tuncelide “ajan” oldukları iddiasıyla 3 teröristin infaz edilmesiyle ilgili askerlerin üzerine atın diye telsizde talimat veren kadın teröristin peri kod adlı sülbüs peri olduğu ortaya çıktı.

kadın teröristin kandilin üst düzey sorumlularından olduğu ve hdp umumi başkanı selahattin demirtaş ile hdpli vekiller pervin buldan ile sırrı süreyya önderle fotoğrafları olduğu belirlendi. tuncelinin pülümür ilçesi sevdin bölgesinde geçen nisanda teröristler operasyonlarla etkisiz hale getirilirken, bölgedeki teşkilat mensupları da kendi içlerinde birbirlerine düştü. bölgede bulunan pkklı küme içinde pişman olup, devlete sığınmak isteyen 3 terörist ajan denilerek bizzat kendi arkadaşları olan teröristler tarafından öldürüldü ve hava harekatının yapıldığı bölgeye gömüldü.

tunceli vilayet jandarma komutanlığına bağlı komandolar tarafından bölgede yapılan arazi arama faaliyeti sırasında 3 teröristin toprağa gömülü cesetleri bulundu. 3 pkklı teröristin cesetleri gömüldükleri çukurlardan çıkarılarak, otopsi ve kimlik tespiti için erzurum adli tıp kurumuna gönderildi. yapılan kimlik tespitinde o teröristlerin kawa kop kod adlı orhan kaya, cegerxwin kod adlı fırat koçhan ve demhat kod adlı nedim aslan oldukları ve aniden çok yakın ateşli silah yaralanması sonucu öldükleri belirlendi.

“askerin üzerine atın”

infazın ortaya çıkmasından sonra paniğe kapılan teröristlerin yalan arama telaşına düştüğü belirlendi. kandildeki teşkilat yöneticisi kadın terörist, tuncelideki sözde mesul teröristle yaptığı telsiz konuşmalarında infazın evvel kaçan terörist vurup kaçmış olarak duyurulmasını istedi. ardından halen dağda olan akrabaları mevcut. tepki aka olur diyerek operasyonda askerler vurmuş olarak rapor edilmesini istedi.

hdplilerle fotoğrafı çıktı

örgüt infazını askerin üzerine atmaya çalışan peri kod adlı teröristin kandilde bulunan örgütün üst düzey yöneticilerinden olduğu, hdplilerin kandil ziyaretlerinde onları karşılayan sülbüs peri olduğu belirlendi. kck yürütme konseyi üyesi olan sülbüs periyi, emniyet güçlerine teslim olan kadın teröristler de sesinden teşhis etti. sülbüs perinin kandilde hdp umumi başkanı selahattin demirtaş, hdpli vekiller pervin buldan ve sırrı süreyya önderle çekilmiş fotoğrafları da ortaya çıktı.

işte teröristlerin yaptığı o telsiz konuşmaları:

“peri” kod adlı teröristin telsiz konuşmalarında, teşkilat içinde infaz edilen 3 pkklı için, “asker şehit etti diye rapor yazın” talimatı verdiği ortaya çıktı:
peri: bu, geçen hadise mevcut ya.
hevidar: evet
peri: asker operasyon yapıyor oraya.
hevidar: evet
peri: cenazeleri çıkarıp götürüyor
hevidar: tamam
peri: gruptan kaçan biri mevcut.
hevidar: evet
peri: bu, bunları şehit etmiş diyelim.
hevidar: yani sen diyorsun ki bu kaçan şahıs, üçünü şehit edip askeri getirmiş.
hevidar: tamam böyle rapor edeceğiz.
peri: ama böyle dersek de aileleri mevcut dağda akrabaları mevcut. tepki aka olur. sıkıntı yani. beklemede kalın bir şey aktarmayın. iki gün sonra “peri” kod adlı terörist ile sözde orta alan sorumlusu “agiri” kod adlı terörist arasındaki telsiz görüşmeleri de şöyle:
peri: pülümür bölgesinde asker kobra desteğinde sikorskylerle indirme yapıyor.
agiri: tamam
peri: arkadaşlar da saklı bir yerdeki sığınağa giriyor.
agiri: tamam
peri: asker sığınağa yöneliyor ve arkadaşları içeride sağ yakalayıp katlediyor. anladın mı? böyle vereceksin haberi. herkes böyle bilecek.
agiri: tamam. anlaşıldı.
peri: operasyonda askerler şehit etti deyin.

sabah

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?