reklam
reklam
reklam

dikkat! hava soğuyor, yağış geliyor

meteoroloji_ogleden_sonrasi_icin_uyardi_1463726014_3492
26 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok147 Kez görüntülendi
reklam

yurdun şimal, dahil ve şark kesimlerinin parçalı yer yer fazla bulutlu, karadeniz, doğuanadolunun doğusu ile kocaeli, sakarya, yalova, bilecik, sivas, çankırı, bingöl ve siirt çevreleri, kırklarelinin sahil ilçeleri, istanbulun şimal ve doğusu, ankaranın şimal ilçeleri ile batmanın şark ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

yağışların; rize, trabzonun şark ilçeleri ve artvinin şimal ilçelerinde güçlü ve yer yer fazla güçlü olması bekleniyor. meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, pazartesi ve salı günleri rize, trabzonun doğusu ve artvinin şimal ilçelerinde güçlü yağış bekleniyor. yağışlar 07.00 ile salı günü 23.59a kadar etkili olacak.

açıklamada,”yapılan son değerlendirmelere göre; pazartesi ve salı günleri rize, trabzonun şark ilçeleri ve artvinin şimal ilçelerinde güçlü ve yer yer fazla güçlü (21-75 mm/12 saat) sağanak yağış beklendiğinden başta heyelan olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

sıcaklık azalıyor

sıcaklıkların şimal, dahil ve şark kesimlerde 3 ila 6 derece azalması bekleniyor. gece saatleri itibariyle sıcaklık düşüşü dahil kesimlerde kendini hissettirecek.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?