reklam
reklam
reklam

dünya devi adeta patladı!

dunya_devi_adeta_patladi_1476192589_9139
18 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok175 Kez görüntülendi
reklam

samsungun galaxy note 7 akıllı telefonlarının yanması üzerine firma nihayet amiral gemisi telefonunun üretimini tamamen durdurduğunu açıkladı.bu karar elektronik devini borsada da sarstı. hisseler nihayet bir ayın en düşük seviyesine inerken, kore borsasında hisseler günü yüzde 8 düşüşle kapattı. samsungun note 7 nedeniyle uğradığı ziyan 17 milyar dolar olarak hesaplanıyor. yani firma bir günde 5 milyar dolar değerine sahip tüpraştan 3 adet kaybetmiş oluyor.

samsungun son amiral gemisi adeta battı. apple ile sıkı bir rekabete giren ve yüksek pazar payına sahip koreli elektronik devi samsung, adeta gözbebeği olarak gördüğü galaşy note 7lerdeki yanma sorununu çözemedi. 

telefonların birbiri ardına patlaması üzerine firma üretimi tamamen durdurduğunubugün açıkladı. bu karar ile teknoloji devi samsung borsada da ağır vuruş aldı.

kore borsasında şirketin hisseleri yüzde 8 gerileyerek bir ayın en katı gün içi düşüşünü yaşadı. samsungun note 7 nedeniyle uğradığı ziyan 17 milyar dolar olarak hesaplanıyor. 

korea ınvestment & securities co. analisti yoo jong-woo, “nedenini bulmalı ve net bir şekilde ne yapılacağını açıklamalılar. fakat bu şekilde müşteriler diğer bir samsung alırken rahat hissedebilir” dedi.

ağustos ayında aka umutlarla piyasaya sürülen galaxy note 7lerin bir çoğunun alaz alması ve yangınlara sebep olması nedeniyle, samsung 2.5 milyon cihazı art çekmek zorunda kalmıştı. korkunç yangın olaylarından biri, bir kullanıcı uçaktayken yaşanmıştı.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?