reklam
reklam
reklam

durakta buldular, sosyal medyadan paylaştılar!

durakta_buldular_sosyal_medyadan_paylastilar_1476513703_7096
18 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok161 Kez görüntülendi
reklam

istanbul edirnekapıda önceki akşam durakta minibüs bekleyen hanife lider ile komşu kızı zahide öner, sahipsiz bir poşet içinde yaklaşık 50 bin tl değerinde döviz buldu. polis merkezine giderek paraları teslim eden hanife lider, paralarla çektirdikleri fotoğrafları ise sosyal medya hesabından paylaştı.

eyüpte oturan hanife lider (32) ile komşu kızı zahide öner (9), önceki akşam dolaşmak için dışarı çıktı. ikili, edirnekapıda minibüs beklerken durakta bulunan sahipsiz bir poşet dikkatlerini çekti. hanife lider, poşete yaklaştığında içinde desteler halinde döviz olduğunu ayrım etti. bir süre durakta beklemeye karar veren lider, paranın sahibi gelmeyince de eyüp polis merkezi amirliğine giderek paraları polise teslim etti. yapılan incelemede, poşet içerisinde yaklaşık 50-60 bin tl değerinde döviz olduğu belirlendi. polis memurları, otobüs durağında bulduğu paraları karakola getiren hanife öndere teşekkür etti.

sosyal medyadan duyurdu

durakta bekledikleri sırada poşeti ayrım ettiklerini söyleyen hanife lider, “zahide bana, burada bir poşet mevcut. bomba falan olabilir, burada durmayalım dedi. poşete bakınca içinde para olduğunu gördük. poşeti alıp çantama koydum. daha sonra karakola gidip teslim ettim. polis memurları, para için adam öldürüyorlar. misal bir kişisiniz diye kutlama ettiler. paraların sahibinin bulunması için çektiğim fotoğrafları da sosyal medya hesabımdan paylaştım” diye konuştu.

“sahibine ulaşır inşallah”

öte yandan önderin sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafların altına, “insanlık görevimi yerine getirdim. bulduğum parayı emniyete teslim ettim ve huzurluyum. sahibine en kısa zamanda ulaşır inşallah” notunu düştüğü görüldü.

durak çevresindeki kamera görüntülerini incelemeye meydan polis, paranın sahibine gelmek için çalışma başlattı.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?