reklam
reklam
reklam

erdoğan: gelecekleri varsa görecekleri de var

erdogan_gelecekleri_varsa_gorecekleri_de_var_1476785431_1697
19 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok142 Kez görüntülendi
reklam

cumhurbaşkanı erdoğan, akademik sene açılış töreninde musulu kurtarma operasyonu hakkında mühim açıklamalarda bulundu. 

erdoğandan hodri meydan

cumhurbaşkanı erdoğan, uzmanlar tarafından “musul merkezine girmeye kalkarsa bunları durduracak herhangi bir kuvvet yok.” denen 30 bin haşti şabi milisleri için “gelecekleri varsa görecekleri de var” dedi.

musul arap ve türkmenlerin yaşamını sürdürdüğü, ağırlıklı olarak sünnilerden oluşan bir bölgedir. şimdi bize burada bir sünni – şia savaşı olmaması lazım diyorlar. senin bağdat dediğin nedir? tamamen şia’dan oluşan bir ordudan ibarettir. biz musul’un kaderini onlarla mı konuşacağız.

“gelecekleri varsa görecekleri de var”

şimdi diyorlar ki 30 bin kişiyle haşti şabi geliyor. ya gelirse gelsin, geleceği varsa göreceği de mevcut. biz orada musullu kardeşlerimizi eğittik. bunları yaparken bize talep nereden geldi. uzak merkezi yönetiminden geldi. şimdi ne oldu? hava değişti. dert diğer. amerikalı dostlarımıza hep bunu söylüyoruz. bizi burada tezgaha getiremezsiniz. biz sizinle nato’da beraber miyiz? birlikteyiz. sizin ırak’la nato’da ortaklığınız mevcut mı yok. afganistan dediniz size uzak mı geldi? biz geldik. hala orada sizinle beraber mücadeleyi biz yürütüyoruz. peki burada terör örgütlerine karşı niçin beraber değiliz de diğer terör örgütlerini yanınıza alıyorsunuz? türkiye arazide olacak. musul operasyonunda bölgedeki arap ve türkmen aşiretleri türkiye’nin yanlarında olmalarından memnuniyetlerini iletiyorlar.

ilişkili haberler

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?