reklam
reklam
reklam

erdoğan idam cezası için noktayı koydu!

erdogan_idam_cezasi_icin_noktayi_koydu_1476454396_825
20 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok156 Kez görüntülendi
reklam

konyada toplu açılış töreninde konuşan cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, 15 temmuz sonrası fetö içindekilerden fazla azının pişman olduğunu belirterek bu konuda yeni uygulamalar getirileceğini açıkladı.  idam cezası taleplerine de değinen erdoğan,  “şimdi idam diyorlar bu haklı bir taleptir. garp ne derse desin beni ilgilendirmiyor. ben milletime bakarım. bunun kararını parlamento verir. benim milletim parlementoya çağrısını yapıyor idam diyor. bana gelirse ben onaylarım. ben 241 şehidimizi, bu katilleri unutamam bedelini unutmamam.bu konuda garp konuşamaz.” dedi.

işte o konuşmadan satır başları

konya hep bizimle oldu, biz de hep konya ile birlikte olduk. bugüne kadar 30 kere konyayı ziyaret ettim. konya 15 temmuzda ahde vefasını, hakkın yanındaki sağlam duruşunu bir kere daha gösterdi.toplu açılış törenleri bizim hizmet anlayışımızın alameti farikası haine geldi. bu laf değil kalp işidir. bu icraat ister.

15 temmuzun galibi bu millet

15 temmuz niye oldu? 15 temmuz işte bu hizmetleri hazmedemeyenlerin operasyonudur. 15 temmuz türkiyeyi bir vagon olarak görmek ve göstermek isteyenlerin operasyonudur. ne ile vurdular benim kardeşlerimi? bizim uçaklarımızla, bizim silahlarımızla. 241 şehidimiz mevcut. 2194 gazimiz mevcut. o akşam o bombaları yağdıranlar zannettiler ki güçlüler, f-16lar kuvvetli, tanklar toplar silahlar kuvvetli. bilmiyorlardı ki yer yüzündeki kuvvet allahın halifesi olan insandadır. kafi ki o insanlar şahadet makamında yürüsün. biz milletimizle iftihar ediyoruz, gurur duyuyoruz. 15 temmuzun galibi bu aziz millettir.

lider taşın ardına saklanırsa.

şimdi konuşuyorlar, neymiş 3. vuruş gelecekmiş. bir adet ukala kendini bilmez köşesinden bir şeyler yazıyor.  ne diyor ozan, yürüyeceksin ulus yürüyecek arkandan. 15 temmuz bunun en güzel ifadesi oldu. birileri diğer şeyler söyledi neymiş almanyaya iltica. bilmiyorlar ki biz terbiyemizi alırken şöyle aldık, şayet önder taşın altına saklanırsa, ulus dağın ardına saklanır. 

bu ülkenin emniyet gücünü herkes bilecek

2002 yılından bu yana türkiyenin yaşamını sürdürdüğü badireleri şöyle bir gözden geçirelim. bismillah deyip göreve başladık. uzak krizi ile başlayan, danıştay krizi ile devam eden süreçleri dönemin cumhurbaşkanının çıkardığı zorluklara karşın devam ettik. davosu hatırlarsınız, mavi marmaranın saldırıya uğraması. 7 şubat mit krizi ile artık varlığı iyice hissedilen bir abide ile fazla ağırbaşlı mücadele başlattık. fazla dile getirmiyorduk ama fazla ağırbaşlı bir mücadele veriyorduk.2013 yılında birinci evvel gezi, sonra 17-25 aralık girişimleri ile her şey biraz daha yerine oturdu.bölücü örgütün hiç bir izahı olmayan şekilde ülkemize nasıl saldırdığını unutmadık. daeşte bu kervana katıldı. gaziantepte 14 yaşında bir yavruya messi forması giydirip üzerine diri bombayı bağladılar. 56 kardeşimizi şehit ettiler.o güne kadar sustuk ama artık sondu. cerablusa girdik.  bu milletin emniyet güçlerini herkes bilecek.

daeşi yenemiyorsak bu işi bırakalım

koalisyon güçleri sebep pyd ve ypg ile devinim ediyor. bunu anlamakta zorluk çekiyoruz. şuanda teröristleri eğitenleri anlamakta zorlanıyoruz. koalisyon güçlerinin içinde yer alanlar siz daeşle mücadeleyi ypg ve pyd ile değil 63 diyar – memleket ile halledin. şayet 63 diyar – memleket daeşi halledemiyorsa biz yöneticiler olarak görevi bırakalım.burada bir komplo mevcut, komplo diğer. oyun bizim üzerimizde oynanıyor. kusura bakmasınlar biz bu oyuna ne suriyede ne de ırakta izin vermeyeceğiz.

yazıklar olsun

ne diyorlar terör örgütlerine  yardıma devam edeceğiz.(hillary clinton) yazıklar olsun. senin natodaki ortağın ypg mi pyd mi? şayet bizsek adımı bizle atacaksın. biz bu işi bitiririz.

yeni uygulamalar geliyor, bir kaç hafta içinde görürsünüz

bu yapının içinde olanlardan 15 temmuzdan sonra gerçek anlamda pişmanlık duyan fazla az kişinin olduğunu görüyorum. inlerine gireceğiz dedik, girdik. ama bitmedi. kaçacak delik arayacaklar. şimdi yeni uygulamalar geliyor. birkaç hafta içinde göreceksiniz.

idam düzenlemesi haklı bir talep, garp karışamaz

şimdi idam diyorlar bu haklı bir taleptir. garp ne derse desin beni ilgilendirmiyor. ben milletime bakarım. bunun kararını parlamento verir. benim milletim parlementoya çağrısını yapıyor idam diyor. bana gelirse ben onaylarım. ben 241 şehidimizi, bu katilleri unutamam bedelini unutmamam.bu konuda garp konuşamaz. kimse mağdur edebiyatı yapmasın  asıl mağdur şehit ve gazilerimizin yakınlarıdır.

hayatı agu ederiz

15 temmuz gibi bir ihanetin karşısında yapılabileceklerin asgarisi yapılıyor şu lahza. türkiye adale terazisini gözeten bir ülkedir. bu kardeşinizi öldürmeye gelenleri öldürmüyor, onu yakalayıp adalete teslim ediyor. mağduriyet edebiyatıyla 15 temmuzun hesabının sorulmasının önüne geçmeye çalışan varsa boşuna uğraşıyorlar. vuruş başarılı olsaydı fetö mensuplarının bize ve milletimize neler yapabileceklerini fazla iyi biliyoruz. muhtemelen suriye gibi, uzak gibi bir diyar – memleket haline gelmiş olacaktık. türkiyeyi böyle bir uçuruma sürüklemek isteyenler tutuklanmış, finans kaynaklarına el konmuş fazla mu? bu vatanda kimse operasyon yapamaz, kendilerine hayatı agu ederiz.

ibadi teklifi kendisi yaptı

bazıları başikadan çekilin diyor. başikaya bizi çağrı eden sizsiniz. kusura bakma, orada benim soydaşlarım mevcut. bize muavin olun diyorlar. sayın davutoğlu az evvel açıkladı. sayın ibadi bize geldiği vakit bu daveti bizzat kendisi yaptı. biz koalisyon güçleri içinde yer almakta kararlıyız. koalisyon türkiyeyi istemezse, b planı devreye girer, olmadı c planı devreye girer. türkiye bir kabile devleti değildir.

başkanlık sistemi

fiili bir vaziyet ile karşı karşıyayız. bu durumun zemini 20017 anayasa değişikliği ile oluştu. şimdi milletim başkanlık sistemi diyor. milletim diyor.ben de diyorum ki parlamentodaki siyasi partilerimize egemenlik kayıtsız şartsız milletin değil mi gelin milletime götürelim. ulus olur diyorsa hayırlı olsun diyelim ve başkanlık sistemine geçelim.mesele şahsımdan değil şahsımın idare anlayışından kaynaklanıyor.2007’den itibaren hukukun 2014’ten itibaren fiilen yaşanan vaziyet sistemin restorasyonunu mecbur hale getiriyor. türkiye’nin yeni bir anayasa hak ettiğini söylüyoruz. ulus hazırsa mesele yok…

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?