reklam
reklam
reklam

erdoğan: tribünden izlemeyeceğiz oraya da ineceğiz

erdogan_gelecekleri_varsa_gorecekleri_de_var_1476785431_1697
24 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok134 Kez görüntülendi
reklam

cumhurbaşkanı erdoğan, “kerkük, musul geçmişte bizimdi. tarihe bakın. misak-ı ulusal dedim diye rahatsız oldular. ben tarih dersi veriyorum niye rahatsız oluyorsun. niye rahatsız oluyorsunuz. biz milliyiz, vatanseveriz farkımız bu. ülkemizin güvenliğini ilgilendiren konuları tribünden izlemeyeceğiz. terör koridoruna izin vermeyeceğiz. el baba inmeyin diyorlar. koalisyon razı olursa rakkada da gerekeni yapacağız. terör örgütlerini yanımıza almayacağız” dedi.

işte erdoğanın açıklamalarından satır başları;

“pkklı pydli daeşli hepsi aynı”

akan su yosun tutmaz. bizde durmadan yolumuza devam ediyoruz. türkiye bütün sabotajlara karşın 2023 hedeflerimize yürüyor. maruz kaldığımız bunca ihanete karşın vakarımızı, cesaretimizi ve kararlığımızı kaybetmedik. bir kaç çehre mülteci kapılarına katıldığı diye neler yaptıklarını görüyoruz. türkiyede şuanda 3 milyon mülteci mevcut, biz çığlık etmedik. biz yaradılanı yaradandan dolayı sevdik. biz o insanları bombalara teslim edemezdik. ama batının böyle bir derdi yok.  suriyede 600 bin insan terör örgütü ve devlet terörünün kurbanı oldu. sesleri çıkmadı şimdi dabıktaki pkk-pydki teröristleri savunuyorlar. daeşli pydli pkklı hepsi aynı.

idam tartışmaları

“parlamentoda idam konusu gündeme gelip umumi kuruldan geçtiği anda cumhurbaşkanı olarak ben buna onayımı veririm. bunu açıkladım. bazı batılılar siz bunu niçin dillendiriyorsunuz diyor, ya ne olacaktı? sizden mi izin alacağız? bugüne kadar on binlerce şehidimin kanı yerde mi kalacak? bugün yeryüzünün aka bir kesiminde hala idam uygulaması mevcut. dolayısıyla biz, o şehidimizin kanını yerde bırakamayız.”

“tarih dersi veriyorum.. anlayın!”

halep gibi geçmişte bize ait olan topraklar islam medeniyetinin kadim şehirleri yıkıldı. aynı şekilde ırakın kadim şehirleri, kerkük, musul geçmişte bizimdi. şimdi ben misak-ı ulusal deyince kızıyorlar. ben tarih dersi veriyorum anlayın! gazi mustafa kemal de istikamet olarak misak-ı milliyi göstermişti. 2003ten bu yana izlenen yanlış politikalar nedeniyle bölge ölüm tarlalarına dönüştü. kendileri bir şey yapmadıkları gibi bizi de engellediler. biz uzak krizinin başından beri ülkenin anahtarının biricik bir mezhepe verilmeyeceğini söyledik.

“el baba ineceğiz”

uluslararası hukuk çerçevesinde sahada ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. cenup sınırımız boyunca bir terör bölgesi oluşmasına asla izin vermeyeceğiz. cerablus operasyonu bu konudaki kararlılığımızın bir ifadesidir. dabık aynı şekilde. şimdi diyorlar ki, el baba inmeyin, mecburuz ineceğiz. terörden arındırılmış bir bölge tekvin etmek zorundayız.  ırakta da kendi ülkemizin güvenliği için sahada etkin olmaya çalışıyoruz. bunun yanında bin yıllık kardeşliğimiz gereği orada insanların geleceğinin karartılmasına izin vermeyeceğiz. musul, kerkük, hasekideki kardeşlerimizin güvenliğini de kendimizinkinden farklı görmüyoruz. biz yalnızca kendimiz ve bölgemizdeki kardeşlerimiz için sulh ve huzurdan diğer bir şey istemiyoruz.

tribünden izlemeyeceğiz

ülkemizin güvenliğini ilgilendiren konuları tribünden izlemeyeceğiz. terör koridoruna izin vermeyeceğiz. el baba inmeyin diyorlar. koalisyon razı olursa rakkada da gerekeni yapacağız. terör örgütlerini yanımıza almayacağız. dün abd savunma bakanı buradaydı. ırakın mezhep savaşına sürüklenmesine kayıtsız kalmayacağız. topraklarımızın güvenliği için sahada etkin olmaya çalışıyoruz. iştahı kabaranların heveslerini kursaklarında bırakacak güce sahibiz. kardeşlerimizin güvenliğini kendimizinkinden farklı görmüyoruz.

 

 

ilişkili haberler

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?