reklam
reklam
reklam

fetö ablasının hesabındaki inanılmaz para

17_abla_fetoden_gozaltina_alindi_1476225134_6577
14 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok119 Kez görüntülendi
reklam

fetullah gülen’in talimatıyla bank asya’yı kurtarmak için harekete geçen fetö, himmet paralarını 5 bin akademisyen üzerinden bankaya yönlendirdi. bankaya 5 milyar tl yattı. hesabında 42.5 milyon lira olan araştırma görevlisi bile var

fetönün bank asyayı kurtarmak için “himmet akademisini” kullandığı ortaya çıktı. 17-25 aralık vuruş girişiminden sonra bankaya, 5 bin akademisyen üzerinden yaklaşık 5 milyar lira fon yönlendirildi. bir araştırma görevlisinin hesabından 42.5 milyon lira çıktığı tespit edildi. mali suçları araştırma kurulu (masak) uzmanlarının 17-25 aralık vuruş girişimi sonrasında bank asya hesaplarına yönelik incelemeleri, cumhurbaşkanlığı devlet denetleme kurulunda (ddk) raporlaştırıldı.

2 günde 197 bin hesap açtılar

 raporda, 17-25 aralık kumpasının ardından bank asyadan 100 bin kişinin hesabını kapatarak paralarını çektiği, buna rağmen fetö elebaşı fetullah gülenin talimatı üzerine bank asyayı kurtarmak için hususi bir organizasyon kurulduğu belirtildi. 2 gün içinde bankada 197 bin yeni hesap açılarak milyonlarca lira yatırıldı.

tmsf, 29 mayıs 2015te bank asyaya el koyduğunda banka hesapları üzerinde yapılan incelemede örgütün himmet paralarını akademisyenler  üzerinden bankaya aktardığı tespit edildi. bankada 1 milyon tl ve üzeri şüpheli hesaplara yönelik yapılan incelemede, çoğunun akademisyen veya akademisyen eşi olduğu belirlendi.

yüzde 20si akademisyen

bank asyaya tmsfnin el koyduğu gün bankada bulunan 18 milyar tllik hesap varlığının yüzde 20sinin akademisyenler üzerinden kurgulandığı görüldü. 5 bin akademisyenin, 17-25 aralık sonrası yaklaşık 5 milyar tlyi bankaya yönlendirdiği ortaya çıktı. uzmanlar, örgütün himmet adı altında topladığı paraları, teşkilat lideri fetullah gülenin talimatıyla akademisyenler üzerinden bankaya aktardıklarını belirledi.

ablanın hesabından 42.5 milyon lira çıktı

 raporda, üniversitelerde akademik kariyerin henüz başında olan ve düşük maaş meydan araştırma görevlilerinin milyonlarca liralık hesapları dikkati çekti. bankada hesapları bulunan akademisyenler arasında en fazla parası olan ise eskişehir osmangazi üniversitesindeki a.d. isimli kadın araştırma görevlisi. a. d.nin hesabında 42.5 milyon lira tespit edildi. ikinci sırada ise 26 milyon liralık hesapla erciyes üniversitesinden a. m. isimli bir profesör bulunuyor. bunların yanı dizi bank asyadaki hesaplarında 10 milyon ve üzeri para bulunan 24 akademisyen daha tespit edildi.

darbenin siyah kutusu aile boyu milyoner çıktı

15 temmuz vuruş girişiminin ardındaki kilit açıkgöz olan firari fetönün imamı adil öksüz ve ailesinin de bank asyada milyonluk hesapları çıktı. sakarya üniversitesinde öğretim üyesi kadrosunda bulunan öksüzün, 17-25 aralık kumpasının ardından kendisi, eşi, kardeşi, yengesi ve akrabaları bir gecede bank asyaya 4 milyon lira yatırdı. adil öksüzün hesabında 1 milyon 147 bin lira, eşi aynur öksüzün hesabında 894 bin lira, kardeşi ahmet öksüzün hesabında 1 milyon 511 bin lira, yengesi havva öksüzün hesabında 169 bin lira, akrabası hüseyin öksüzün hesabında ise 455 bin lira tespit edildi.

sabah

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?