reklam
reklam
reklam

fetö tehdidine erdoğan resti!

fetullah_gulen_ekrem_dumanliyi_malikaneden_kovdu_1474098266_5436
13 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok124 Kez görüntülendi
reklam

talebi art çeviren erdoğan “siz de ziyan görürsünüz” tehdidi karşısında kapıyı gösterdi: elinizde ne varsa ortaya koyun.

fetö’nün 15 temmuz kanlı vuruş girişiminin ardından kapatılan yayın organı vakit gazetesi’nin umumi yayın yönetmeni ekrem dumanlı’nın, dersanelerin dönüştürlmesi sürecinde dönemin başbakanı olan cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ı tehdit ettiği ortaya çıktı. tokat cumhuriyet başsavcılığı’nın yürüttüğü fetö soruşturmasında gözaltına alınan bir şahıs, dumanlı’nın erdoğan’ı tehdit ettiğini; örgütün görüşme heyetindeki sözde ‘türkiye avukatlar imamı’ ‘selman’ ve ‘selim’ kod adlı şenel somuncu’nun kendi ağzından duyduğunu söyledi. firari ekrem dumanlı’nın erdoğan’dan dershanelerle ilgili menfi cevap almasından sonra fetö’nün 17-25 aralık için düğmeye bastığı da itiraflar arasında yer aldı. bu bilgileri eskişehir ve sivas’ta gözaltına alınan iki fetö mensubu avukat da doğruladı.

somuncu anlattı

örgütün sözde ‘türkiye avukatlar imamı’ şenel somuncu’nun, sözde ‘eskişehir avukatlar imamı’ ali sami ile 3-4 ayda bir görüştüğünü anlatan itirafçı fetö’cü, “2013 yılı kasım ayında ankara’dan gelen somuncu, hükümetle ters düştüklerini, dershanelerin kendileri için fazla mühim olduğunu ve birinci kez bu sebeple ekrem dumanlı başkanlığındaki heyetin başbakan recep tayyip  erdoğan ile görüştüklerini anlattı.

dershanelerin kapatılmamasını talep ettiklerini, fakat müspet cevap alamayınca dumanlı’nın erdoğan’a ‘bundan biz ziyan görürüz fakat siz de ziyan görürsünüz’ tarzında ifadeler kullandığını söyledi. grupta bir soğukluk oldu. bir dost, ‘kur’an okuyup namaz ve dua için geliyoruz. diğer amacımız yok politika siyasetçilerin işidir” diye tepki gösterdi. bunun üzerine somuncu, ‘dershaneler bizim için fazla mühim, beslenme kaynağımız’ gibi ifadeler kullandı” diye konuştu.

17-25 aralık itirafı

erdoğan ile dumanlı arasındaki görüşmeye ilişkin diğer bir tanığının da ifadesine başvuruldu. şahit ifadesinde , “2013 yılı kasım ayında, hukuksal nazar derneği’ne çağrı edildim. toplantıda ali sami’nin yanında ankara’dan gelen ismini selim olarak bildiğimiz bir şahıs vardı. toplantı sırasında gayet gergin olan bu şahıs, ‘artık tayyip erdoğan’la köprüler atıldı, kavga başladı. taleplerimizi yerine getirmiyorlar’ dedi. ben de ‘ne taleplerimiz var?’ diye sordum. dershaneler ve mit ile ilgili beklentilerimizi karşılamıyorlar, ama bizim elimizde de dosyalar var’ diyerek, bilal erdoğan ve bakan çocuklarının isimlerinden bahsetti” dedi.

ilk kere ortaya çıktı

itirafçıların ifadelerinde fetö’nün sözde ‘türkiye avukatlar imamı’ olduğu birinci kere ortaya çıkan şenel somuncu, tokat cumhuriyet başsavcılığı’nca vuruş girişimi sonrası başlatılan soruşturmada yurtdışına çıkmaya çalışırken eşi ile beraber yakalanarak tutuklanmıştı.

meydan okumuştu

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, başbakanlığı döneminde fetö’nün kendisine dönük imalarına katı tepki göstererek “elinizde varsa getirin” demişti. erdoğan “hodri medyan. elinizde ne varsa kullanın. çiğ yemedik ki karnımız ağrısın” diye konuşmuştu.

kripto mahkemede

mahkemede ‘hayatım boyunca hiç kod açıkgöz kullanmadım’ diyen şenel somuncu’nun düğün davetiyesinde bile kripto adını kullandığı ortaya çıktı.

star

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?