reklam
reklam
reklam

gaimder’den şehitkamil’e hizmet teşekkürü

xgaimderden-sehitkamile-hizmet-tesekkuru-haber-resim-2.jpg.pagespeed.ic.ON02P3DYQD
30 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok141 Kez görüntülendi
reklam

gaimder üyeleri şehitkamil’de yol açma çalışmalarını inceledi.

şehitkamil bölgesinde imara yeni açılan alanlara yönelik belediye başkanı rıdvan fadıloğlu ve inşaat müteahhitleri derneği gaimder başkanı ibrahim apa ile idare kurulu üyelerinin katıldığı bir alan gezisi düzenlendi. gezide şehitkamil belediyesi tarafından ibrahimli-2 beylerbeyi gazikent ve 25 aralık endüstri bölgesi alanlarındaki çalışmalar yerinde incelendi.

şehitkamil belediye başkanı rıdvan fadıloğlu nun hane sahipliğindeki gezide gaimder başkanı ibrahim apa idare kurulu üyeleri ilçe genelinde yapılan bütün çalışmaları yerinde inceleme fırsatı buldu. ibrahimli-2 beylerbeyi gazikent ve 25 aralık endüstri bölgesi alanlarındaki çalışmaları yerinde inceleyen heyet yapılan çalışmalardan memnun kaldı. nihayet olarak şehitkamil belediyesi nin seyrantepe mahallesi ne kazandırmış olduğu sosyal tesisi de gezen heyet yapılan çalışmalar hakkında reis rıdvan fadıloğlu ndan bilgi aldı. gaimder başkanı ibrahim apa “gaimder olarak belediyelerimizin hizmetlerini yerinde görme çalışmalarından bir tanesini de bugün şehitkamil belediyemiz ile gerçekleştirdik. şehitkamil belediyemiz gerçekten ilçe sınırlarının içindeki her ayrı bölgede imara açmış olduğu alanlarda yol açma çalışmalarını sürdürüyor. ibrahimli-2 bölgesinde başlayan yol açma çalışmaları beykent beylerbeyi gazikent ve endüstri bölgesi olmak üzere birçok farklı alanda çalışmalar yürütülüyor. burada mühim olan konu şimdiye kadar imara açılmış planlı alanların uygulamalarının yapıldığını yerinde gördük. bunlar şehrimizdeki en güzel bayındırlık çalışmaları olarak görüyoruz. bu konuda başkanımıza ve bütün ekibine teşekkür ediyoruz. belediyemizin yapmış olduğu yol açma çalışmaları aka bir hizmet olarak görüyoruz. önümüzdeki süreçte de yapıların gelmesi şehrimize yapılmış en aka hizmettir. imara açılan bu bölgelerin gelişimini hızlı bir şekilde hep beraber göreceğiz. ben şehitkamil belediye başkanımıza bir kere daha teşekkür ediyorum ve çalışmalarında başarılar diliyorumı dedi.
gaimder idare kurulu üyesi ömer kantar ise “imara açılan bölgelerin öncelikli olarak yollarının açılması ve yapının yapılması gaziantep in beklenen özlemiydi. çünkü daha evvel inşaat yapılırken yol değil arabalar bile gidemiyordu. şimdi parselasyondan evvel yolların açılması ve yapının getirilmesi şehrimiz için aka bir kazançtır. bu konuda başta şehitkamil belediye başkanımız sayın rıdvan fadıloğlu na ve şahsında bütün ekibine teşekkür ediyorumı ifadelerini kullandı.
amacımız bu memlekete hizmet etmek
şehitkamil belediye başkanı rıdvan fadıloğlu ise “ben öncelikle müteahhitler dernek başkanımız ibrahim apa nın şahsında bütün müteahhit arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. bizim amacımız kurumlar arası amel birliği çerçevesinde yapılan işleri daha iyi bir noktaya taşıyabilmektir. bu alan gezilerinde görülen eksiklikleri giderip daha iyi ileriye götürmek adına bir istişare gezisiydi. tanrı a şükür onların vermiş olduğu destekle bilhassa mimarlar odası mühendisler odası ve müteahhitler odasıyla olan ilişkilerimiz çerçevesinde iyinin iyisini yapmaya çalışıyoruz. tabi bu yeterlimi takibi değil ihtiyaçlar değişkenlik arz ediyor. buna göre kendimizi geliştirmemiz lazım. şuana kadar yapmış olduğumuz işlerde verdiğimiz sözleri yerine getirmeye çalışıyoruz. biz bu memlekette yeni bayındırlık alanından fazla yapılmış olan imarların uygulamasının gerekliliğinden bahsetmiştik. bugün sahada da bunu gezerek tüm müteahhit arkadaşlarımızla gördük ki şuanda imara girmiş olan yerlerin bina çalışmalarına girse bina kuruluşları 10 yılda yapılma imkanı yoktur. demek oluyor ki bu 10 yıllık periyotta gaziantep in ev ihtiyacını amel yeri ihtiyacını karşılayacak mekanlar amade. fakat bundan sonra yeni alanların düşünülmesi gerek. tabi başka taraftan da makro planlama için mutlaka 1/100 binlikte yapılmış planları kademeli olarak uyulacaktır. fakat bizim şuandaki yapmış olduğumuz amel 1/1000 liği yapılmış olan yerlerin net bir hale getirilmesi kamusal alanların boşa çıkarılması başka taraftan da şahısların yapacakları yerlerde kotlarının düzgün verilerek burada bina kuruluşlarına hazırlık sağlanması. ben tekrardan bütün müteahhit arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum bize vakit ayırdıkları için. biz beraber çalışmaktan beğeni alıyoruz. amacımız bu memlekete hizmet etmek. onlarla el ele verip daha iyisini yapmaya çaba göstereceğizı diye konuştu.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?