reklam
reklam
reklam

gaün ile gtb işbirliğini artıracak

xgaun-ile-gtb-isbirligini-artiracak-haber-resim.jpg.pagespeed.ic.Mh-QrUsv16
07 Kasım 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok86 Kez görüntülendi
reklam

gaziantep ticaret borsası gtb meclis ve idare kurulu üyeleri gaziantep üniversitesi gaün rektörü prof. dr. ali gür’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. ziyarette konuşan gtb idare kurulu başkanı ahmet tiryakioğlu “gaün ile amel dünyası arasındaki işbirliği bağlarının daha da güçlendirilmesini istiyoruz” dedi.

gtb heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren gaün rektörü prof. dr. ali gür “ülke hedeflerimizi açıklarken her vakit 2023 ve 2075 yıllarını belirtiyoruz. bunlar asla rastlantısal rakamlar değil baktığımızda diyar – memleket genelindeki bütün projelerimiz hep bu yönde. gaziantep bulunduğu coğrafyadan ötürü sıcak bir bölgede yer almakta ama buna karşın amel dünyası mazeretlerin arkasına sığınmadan üretmeye ve istihdama katkı sunmaya devam etmekte. bizler hayallerimizi gerçekten hiç ertelemiyoruz. bunun en güzel örneğini de ihracatta ankara yı geride bırakarak diyar – memleket genelinde 5. sıraya yükselmemiz olarak değerlendirebilirizı dedi.

dünyanın en iyi üniversiteleri arasındayız

gaziantep üniversitesi nin abd merkezli akıl news'in hazırladığı araştırma raporuna göre 'dünya'nın en iyi bin üniversitesi' arasına girmeyi başardığını da belirten rektör gür 65 ülkeden bin üniversitenin sıralamaya girdiği değerlendirmede gaün şöhret 52 bin öğrencisi ile beraber 831 inci sırada yer aldığını kaydederken “bunu yeterli görmüyoruz. birinci etapta hedefimiz 500 e girmek. bu hedef için gaziantep in endüstri odası ile ticaret borsası ile ticaret odası ile kısacası bütün erkleri ile işbirliği yapacağız. çünkü gaziantep üniversitesi gaziantep in üniversitesi temsilcisidirı diye konuştu.

üniversitelerin bulundukları şehirlere ekonomik sosyal ve kültürel açıdan artı değerler katan kuruluşlar olduğunu belirten gtb idare kurulu başkanı ahmet tiryakioğlu ise bu bağlamda üniversite ile kent arasındaki etkileşimi ve diyaloğu artıracak işbirliklerinin aka ehemmiyet taşıdığını söyledi. gtb nin geçtiğimiz yıllarda gaün le intörn eğitimi başta olmak üzere 4 farklı projede ortak çalışma yürüttüğünü anımsatan tiryakioğlu üniversite ile amel dünyası arasında kurulan bu tarz bağların daha da güçlendirilmesini istediklerini anlatım etti. yeryüzünün en mühim ticaret merkezlerinden birisi olan gaziantep in tarıma dayalı sanayide türkiye nin başkenti konumunda olduğunu vurgulayan tiryakioğlu “gaziantep makarna un bulgur ve pamuk gibi tarıma dayalı birçok sektörde türkiye nin üretim merkezi durumunda. bugün türkiye'nin muhtelif illerinde yetiştirilen birçok tarımsal mahsul kentimizde işlenerek dahil ve hariç piyasaya sürülmekte ıdedi.

rektör prof. dr. gür ü ziyaret ederek başarı dileklerini ileten heyette gtb meclis başkanı selami memiş idare kurulu başkanı ahmet tiryakioğlu meclis reis yardımcısı enver çokay meclis katip üyesi bilal darı idare kurulu üyeleri karaca türkmen cesim arslan ve umumi sekreter hür bayram yer aldı.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?