reklam
reklam
reklam

gaün’de “doğayı seviyorum kampüsü keşfediyorum” yürüyüşü

xgaunde-dogayi-seviyorum-kampusu-kesfediyorum-yuruyusu-haber-resim.jpg.pagespeed.ic.TAOWIhN_ON
18 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok121 Kez görüntülendi
reklam

gaziantep üniversitesi etraf araştırma merkezi güçamer ve gaziantep üniversitesi etraf topluluğu güçet tarafından “doğayı seviyorum kampüsü keşfediyorum” konulu etraf yürüyüşü düzenledi.

gaziantep üniversitesi etraf araştırma merkezi güçamer ve gaziantep üniversitesi etraf topluluğu güçet tarafından “doğayı seviyorum kampüsü keşfediyorumı konulu etraf yürüyüşü düzenledi.

yürüyüş öncesi bir konuşma yapan topluluk danışmanı ve güçamer müdürü öğr. gör. mehmet atılgan öğrencilerin hayat – ömür alanı içerisinde en aka kısmı oluşturan kampus alanının tanınması ve etraf sorunlarının yerinde tespit edilmesi için yapılan etkinliğin fazla verimli olacağını belirtti. sağlıklı bir çevrenin sağlıklı düşünen kişiler tarafından oluşturulacağını belirten öğr. gör. atılgan ekosistemi oluşturan; toprak su insan nebat ve başka canlıların doğadaki hayat – ömür halkasının en mühim zinciri oluşturduğunu ve bunlardan birisinin noksan olması halinde diğerlerinin de yaşama şanslarının olamayacağını söyledi. toprak su nebat ve başka canlıların insanlar olmadan da yaşayabileceklerini anlatım eden öğr. gör. atılgan insanların ise bunlardan birisinin noksan olması halinde yaşayamayacağını vurguladı.

öğr. gör. atılgan yaşamak için çevreye en fazla ihtiyacı olan canlının insan olduğunu ama sahip olduğu çevreye en çok ziyan verenin ve çevreyi tahrip ederek yaşanamaz hale getirenin de gene insan olduğunu belirterek; etraf dostu bilgi etraf dostu teknoloji ve etraf dostu insan sayısının arttırılması sağlıklı ve yaşanabilir bir etraf için herkesin el ele vermesi gerektiğini anlattı.

kampus alanı içindeki çim ve ormanlık alanların arttırılması mevcut olanların korunması ıslahı bakımı ve temizliği için öğrencilere fazla aka görevler düştüğünü belirten öğr. gör. atılgan çevreye hassas ve etraf gönüllüsü olan güçet topluluğu üyelerinin bu konuda fazla aka sorumluluklarının olduğuna anlatım ederek sağlıklı ve yaşanabilir bir etraf için topluluk üyelerinin başka öğrencilere misal olacak faaliyet ve çalışmalarda bulunması gaziantep üniversitesinde eğitim-öğretim gören her öğrenciye sağlıklı ve yaşanabilir etraf bilincin aşılanması için çaba göstermelerini söyledi.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?