reklam
reklam
reklam

gaziantep’te fetö’cu diye ihbar edilen sayısı kaç?

xgaziantepte-fetocu-diye-ihbar-edilen-sayisi-kac-haber-resim.jpg.pagespeed.ic.3W9hpyqJAp
14 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok114 Kez görüntülendi
reklam

15 temmuz’da fetö/pdy tarafından gerçekleştirilen kamu ve emniyet güçlerince püskürtülen vuruş girişiminin ardından gaziantep güvenlik müdürlüğü mit jandarma ve valiliğe yapılan ihbar sayısı gaziantep’te 3 bin 500 civarında olduğu ileri sürüldü.

15 temmuz da fetö/pdy tarafından gerçekleştirilen kamu ve emniyet güçlerince püskürtülen vuruş girişiminin ardından emniyete ihbar yağdı. 242 kişinin hayatını kaybettiği girişimin ardından fetö/pdy terör örgütüne tepki gösteren vatandaşlar güvenlik umumi müdürlüğü nün ‘155 online ihbar hattı nı arayarak şüpheli gördükleri kişileri emniyet güçlerine bildirdi. ihbarlar zaman içinde içinden çıkılmaz bir durum almaya başladı. emniyet güçlerine yapılan ihbar sayısı 15 temmuz dan bu yana 3 bin 500 ü bulduğu iddia edildi.
ihbarların çoğu asılsız nefrete dayalı
ihbarların aka bölümünün kişisel problemlerden kaynaklanan kin ve nefrete dayalı asılsız ihbarlar olduğunu belirten yetkililer bu ihbarların her birinin araştırıldığını bu sürecin asıl işlerin yürütülmesini zorlaştırdığını vurgulayarak “asılsız ihbarlar fazla vaktimizi alıyor başka işlerimiz sıkıntıya giriyor. vatandaşlarımızı bu konuda hassas olmaya çağrı ediyoruzı diye konuştu. güvenlik birimlerine yapılan ihbarlarda vatandaşların akrabalarını komşularını hatta eşlerini fetö/pdy örgütüne aza oldukları iddiasıyla ihbar ettiği öğrenildi. kaynaklar “oğlunu ihbar eden baba kocasını ihbar eden eş komşusunu ihbar eden vatandaşlarımız mevcut. elbette tüm ihbarlar değerlendirilip işlem yapılıyor. asılsız olanları ayırıyoruz bariz bir iftira söz konusuysa ihbarcı hakkında da asılsız ihbar yapmak suçundan işlem yapıyoruzı dedikleri öne sürüldü.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?