reklam
reklam
reklam

google'dan siri'ye inanılmaz dişli bir rakip: google asistan

google-asistan-1475599744
10 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok108 Kez görüntülendi
reklam

googleın yeni suni zekalı asistanı google asistan muhteşem özellikleri ile tanıtıldı. asistana şimdiden konulan takma açıkgöz ise; siri-killer!

şu lahza için teknoloji sektörünün en gözde akıllı asistanı siri olabilir fakat bu vaziyet fazla uzun sürmeyecek gibi. zira google yeni suni zekalı asistanı & 39;& 39;google asistan& 39;& 39; ile tam olarak gümbür gümbür geliyor.

google google now yerine tıpkı apple& 39;ın akıllı asistanı siri benzeri & 39;& 39;google asistan& 39;& 39;ı daha önceden zaten google ı/o 2016 etkinliğinde yüzeysel olarak tanıtmıştı. fakat bugün düzenlenen etkinlikte bütün özellikleri ile karşımıza çıkan google asistan tam olarak ağzımızı açık bıraktı dersek herhalde yanlış olmaz.

yapay zeka ve suni zekalı sistemlerin hızlı öğrenme yetenekleri sağolsun google asistan yalnızca soru-cevap desteği sunmuyor sizinle bir iletişim de gerçekleştirebiliyor.

örneğin google asistan& 39;a & 39;& 39;messi hangi takımda oynuyor?& 39;& 39; diye sorup cevabınızı aldıktan sonra & 39;& 39;peki hangi ülkenin vatandaşı?& 39;& 39; diye sorduğunuzda asistan sizin hala messi& 39;den bahsettiğinizi biliyor ve cevaplarını buna göre veriyor.

ya da bir filmi merak ettiyseniz örneğin a filmi olsun biricik yapmanız gereken google asistan& 39;a & 39;& 39;a filmi nasıl?& 39;& 39; diye sormak. saniyeleri içerisinde filme gelen eleştiriler verilen puanlar vb şeyler hakkında bilgi sahibi olmaktasınız.

öğrenen ve kendini geliştiren sanal asistan

sürekli olarak öğrenen ve verdiği cevapları buna göre geliştiren google asistan google& 39;ın hali hazırda sunduğu şeyleri de size yalın şekilde sağlamakta. yol tarifi ya da ajandanızda o günün notları mı gerekiyor? yalnızca google asistan& 39;a sormanız yeterli.

ya da bir şeyi not almanız gerekiyor fakat yanınızda kağıt kalem mi yok? google asistan& 39;a & 39;& 39;bunu not al& 39;& 39; diyerek söylediğiniz bilgiler sisteme kaydedilerek daha sonradan size sunulmakta. yani uzun lafın kısası google asistan tam olarak sizin gündelik yaşamda asistanınız olacak bir şey.

yalnızca sorulara yanıt vermiyor sizinle muhabbet ediyor!

google asistan yalnızca sorduğunuz soruların cevaplarını google üzerinden bularak size sunan bir asistan değil. vakit içerisinde sizin zevklerinizi alaka alanlarını vb şeyleri tanımaya başlayan google asistan sorulara vereceği cevapları da size en müsait gördüğü metinlerin içerisinden seçerek aktarmakta. ayrıca bir bilgiyi size sunduğunda farklı bilgiler almanız için de sizi yönlendirebilmekte.

son olarak şuna da değinmezsek olmaz; sunum esnasında google asistan& 39;ın tepki hızı o kadar hızlıydı ki şayet gerçek kullanımda bilhassa mobil cihazlarda bu şekilde olursa gerçekten inanılmaz bir deneyim sunabilir. google asistan birinci olarak google& 39;ın gene bugün tanıttığı akıllı cihazları pixel& 39;ler ile kullanıma sunulacak. ayrıca akıllı hane sistemi kontrolü sağlayan google home& 39;da da bu asistan var.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?