reklam
reklam
reklam

gtb’den nizip ve şanlıurfa borsalarında kıyaslama toplantısı

xgtbden-nizip-ve-sanliurfa-borsalarinda-kiyaslama-toplantisi-haber-resim-2.jpg.pagespeed.ic.K4QHXB6m6N
18 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok59 Kez görüntülendi
reklam

gaziantep ticaret borsası gtb personelleri akreditasyon sistemi çerçevesinde kıyaslama çalışmalarında bulunmak üzere nizip ve şanlıurfa ticaret borsalarında incelemelerde bulundu.

hizmet kalitesini avrupa standartlarına taşıyarak 2015 yılında tobb oda/borsa akreditasyon sistemi kapsamında ‘a sınıfı akredite borsa olmaya hak kazanan gtb ‘temel yeterlilikler ve ‘temel hizmetler konularında kıyaslama çalışmaları yapmak ikili işbirliğini artırmak amacıyla nizip ve şanlıurfa ticaret borsalarına ziyaret düzenledi.
gtb umumi sekreteri hür bayram ve gtb nin tobb akreditasyon sürecini yürüten personellerinin katılımıyla gerçekleştirilen kıyaslama toplantılarının ilki nizip ticaret borsasında yapıldı.
gtb nin kardeş borsası olan nizip ticaret borsası na ntb gerçekleştirilen ziyarette ntb umumi sekreteri mehmet eray ölçal borsanın faaliyetleri projeleri ve akreditasyon çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
ntb de düzenlenen toplantının ardından iki borsanın ilgili birimleri arasında uygulama farklılıkları yerinde görülerek personeller arasında istişareler yapıldı.
gtb nin akreditasyon sistemi kapsamında gerçekleştirdiği kıyaslama toplantılarının nihayet durağı ise şanlıurfa ticaret borsası oldu.
şanlıurfa ticaret borsası şutb umumi sekreteri mehmet durmuş tarafından karşılanan gtb personellerine 2015 yılında yapımı tamamlanan yeni hizmet binası gezdirerek bilgiler verildi.
iki borsanın personellerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan gtb umumi sekreteri hür bayram amaçlarının her iki borsanın personelleri arasında iletişim ve kaynaşmayı sağlayarak iyi uygulamalar konusunda karşılıklı düşünce alış-verişinde bulunmak olduğunu anlatım etti.
gtb nin geçen sene adana ve tarsus borsalarında akreditasyon sistemi çerçevesinde incelemelerde bulunduğunu anımsatan bayram iki komşu kentin ticaret borsalarının birbirinden yararlanabileceği güzel uygulamalar ve ortak gerçekleştirebilecekleri projeler olduğunu sözlerine ekledi.
şutb umumi sekreteri durmuş ise gaziantep ticaret borsasının bilgi paylaşım ve kıyaslama çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek bu tarz ikili ilişkilerin artırılması yönündeki temennilerini dile getirdi.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?