reklam
reklam
reklam

güneş doğudan, terör batıdan yükselir

gunes_dogudan_teror_batidan_yukselir_1477370708_0457
29 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok104 Kez görüntülendi
reklam

haber7 yazarı ahmet anapalı, batının ikiyüzlü tutumunu ve terörün asıl kaynağının kendileri olduğunun bugünkü köşesinde yazdı.

işte anapalının köşesinden satırbaşları:

farkında mısınız avrupa da herhangi bir yerde bir adam bir silahı eline alıp bir yere girse ve üç kişiyi öldürse derhal toplumsal ve siyasi refleks devreye girer ve anında “sıkıyönetim” devreye girer.

meselâ, paris’te toplumu sarsan bir terör olayından sonra ir anda sıkı yönetimler duyuru edildi, sosyal medyaya ağır sansürler uygulandı, on bin asker bir günde paris’in göbeğine indirildi, yüzlerce eve birden gece baskınları yapıldı ve yüzlerce şahıs tutuklandı, ifadeleri bile alınmadan bir sürü insan öldürüldü. fakat fransa’da ya da diğer bir avrupa ülkesinde kimse katil devlet ya da diktatör holand diye bağırmadı. yani bizim ülkemize has ve bizim ülkemizin dışında diğer hiçbir ülkede eşine rastlayamayacağımız saflık sosu ile süslü bir ihanet metodunu kimse benimsemedi.

netice itibari ile avrupa’da bu kadar tepkinin oluşması teröre değil, terörün kendisini vurmasınadır.  zira g20 zirvesinde rusya devlet başkanı putin’in geçen günde abd reis adayı trump’un da dile getirdiği gibi terörü bizzat batılı küstahlar silahlandırıyor. işte bu barbar batılının ortadoğu diye isimlendirdiği bizim tabirimizle “mezopotamya” bölgesinde her gün onlarca teröristlerce yapılan katliamdan ötürü yüzlerce insan ölüyor. terör faaliyetleri kendinde olduğunda ortalığı inleten garp, bu vaziyet karşısında dut yemiş bülbüller misali dilleri “lÂl” kesiliyor. paris’te öldürülen insan sayısı bizim coğrafyamızda derhal derhal her hafta öldürülüyor da bu kimsenin umrunda olmuyor.

şimdi ortada ağırbaşlı bir sıkıntı ve cevaplanması gereken bir soru var?

madem ki tüm dünya bu terör belasından bu kadar muzdarip o halde kim azdırıyor verdiği silahlarla bu kadar semizlendiriyor bu terör belasını?

cevabı gayet basit; vahşi ve kan emici avrupa’nın bîzatihi kendisi…

öldürmek, maddeci batı’nın alın yazısı. ama daimi başkalarını öldürmek. amerika’nın ırak’ı özgürleştirirken(!) bu duruma karşı gelen ıraklıları “hainler” diyerek öldürmesi gibi.

batının terör tarihi fazla eskidir ve 1. haçlı seferinden beridir bahanesi hep aynıdır; barbar doğuya uygarlık götürmek. rusya evvel afganistan’a şimdi çeçenistan’a birleşik devletler evvel vietnam’a şimdi ırak’a avrupa topyekün afrika ve ortadoğu’ya hep uygarlık götürmüştür. dünyaları boğacak kadar kan akıtarak… engizüsyon mahkemeleri yüzyıllarca ilim adamlarını din adına kan havuzlarında yüzdürdü. bahanesi hep aynı; incil ışığında bilim…

ne garip terörü de tanımını da meydana getiren hep aynı merci avrupa… barbar, vahşi, kan emici, vampir avrupa…

avrupa’nın terör listesi kabarık hem de fazla kabarık.

*tarih kitaplarına bir aka adam olarak geçen ve birleşik devletler kıtasını sözüm ona bulan kristof kolomb milyonlarca yerli amerikalının ölümüne neden oldu. bu terör değil midir?

*hollanda, portekiz, ispanya 200 senede afrikada 20 milyon insan öldürdü. bu terör değil midir?

*belçika kralı 3. leopold’un emriyle barbar belçikalılar kauçuk tarlalarında yüzbinlerce insanı katletti, yeteri kadar mahsul toplayamayanların bileklerini kesti. tam beş milyon kongolu katledildi. bu ülkede iyi çalışamayan köle afrikalıların kafaları kesilip avrupalı tüccarların evlerine dekor olmuştur. bu terör değil mi?

*amerika birleşik devletleri’ne bağlı askeri birlikler yakın zamanda veietnam’da ve kamboçya’daki ölüm tarlalarında ağırbaşlı bir katliama imza attı. hala bölgede yaşayan insanların hafızasında katil olarak yer aldı. bu terör değil mi?

* gene abd ordusu on yıl önce ırak’ta bir aka katliama girişti yüzbinlerce insanı

faili meçhul yaparak öldürdü, ebu gurayb gibi hapishanelerde binlerce insan öldü binlerce

kadın hamile bırakıldı. bu terör değil mi?

*fransa cezayirde, senegalde ve gine’de sömürgeciliği kabul etmeyen binlerce, onbinlerce insanı yaktı, yıktı, yok etti. kadınları kirletti. bu vaziyet cezayirli müslümanların hala hafızasında dipdiri duruyor. bu terör değil mi?

*italya, libya’da işgalci olarak kaldığı 50 yıl zarfında öyle bir asimilasyona girişti ki bugün bebeler bile libya’da italyanca bilir. üstelik 1910 ile 1915 yılları arasında 25 bin insanı astı, kuşuna dizdi. bu terör değil mi?

* amerikaya göç eden ingilizler, sömürge ideolojisini bu kıtaya da taşımıştır. afrika kıtasından abd üretim ekonomisine tam 20 milyon köle transfer edilmiştir. köleliği kabul etmeyen böle halkını ise kılıçtan geçirmiştir. bu terör değil mi?

* avrupalı zenginler, afrika çöllerinde o dönemde aslan avı yerine spor amaçlı insan avına çıkmıştır. tam 10 milyon kongolu toprağa gömülmüştür. çalışmayanların, direnenlerin eşleri kaçırılarak rehin alınmış, tecavüze uğramış, öldürülmüş, siyah kıtada madenler uğurna dünyanın en aka soykırımı yapılmıştır. bu terör değil mi?

*almanların koca avrupa kıtası üzerinde yaptığı vahşet zaten bilinen bir terör değil midir?

*hollanda’nın ve ingiltere’nin kendilerinden binlerce kilometre ötesinde asya’daki baharat adalarında gerçekleştirdikleri katliamlardan ötürü milyonluk insan yığını yok oldu gitti. bu terör değil mi?

ah avrupa ahh. terörü evvel dünyaya sen yaydın. sonra bu senin dışındaki dünyayı perişan etmesi için oluşturduğun terör belası dönüp dolaşıp bir gün seni vurunca bas bas bağırmaya başladın. ne diyelim ilahi adalet…

muhabbetle.

 

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?