reklam
reklam
reklam

hangi restorant zincirinin sahibi tutuklandı

xhangi-restorant-zincirinin-sahibi-tutuklandi-haber-resim.jpg.pagespeed.ic.rpAbkWNjFm
09 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok108 Kez görüntülendi
reklam

istanbul cumhuriyet başsavcılığı nın yürüttüğü tuskon soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan üç amel adamı tutuklandı. söz konusu isimler arasında ovalı restorantlar zinciri nin sahibi işadamı ahmet tuzlu da bulunuyor.

tuskon soruşturması kapsamında amel adamları ömer faruk kavurmacı faruk güllügibi fazla sayıda meşhur açıkgöz tutuklanmıştı. bazı amel adamları hakkında ise yakalama kararı bulunuyordu.

sabah'ın haberine göre soruşturma kapsamında haklarında yakalama kararı bulunan ovalı restorantlar zinciri'nin sahibi ahmet tuzlu işadamları nevzat ballı serkan arıkan ve bünyamin gülacer göz ına alındıktan sonra istanbul adliyesi'ne sevk edildi.

tutuklu sayısı 40 yükseldi
istanbul 9. barış hapis hakimliği'nde sorgusu gerçekleştirilen 4 işadamından ahmet tuzlu serkan arıkan ve nevzat ballı tutuklanarak cezaevine gönderilirken bünyamin gülacer ise adli denetim talebiyle serbest bırakıldı.

yakalaması olan şüphelilerden cahit durmaz hasret rukiye kartal üçüncü ve tuskon reis yardımcısı rana tezcan isim bir süre evvel tutuklanmış şüphelilerdengüllüoğlu baklavalarının sahibi nejat güllü ise kanıt durumunun lehine değişme ihtimali göz önüne alınarak adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

soruşturma kapsamında 40'a yakın şüpheli tutuklu bulunuyor.

şirketi için önlem kararı
ovalı'nın sahibi konumundaki şirkete ilişkin ise alınmış olan bir önlem kararının olduğu anlaşıldı. anılan önlem kararının 22 ağustos günü alındığı anlaşıldı.


daha evvel üç ortağa ait olan ovalı'nın hali hazırda biricik sahibi ahmet tuzlu. şirketin bir fazla yerde şubesi bulunuyor.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?