reklam
reklam
reklam

huzurevinde evlendiler

xhuzurevinde-evlendiler-haber-resim.jpg.pagespeed.ic.5FO0R9hD5z
01 Kasım 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok84 Kez görüntülendi
reklam

gaziantep te aile ve sosyal politikalar vilayet müdürlüğü huzurevi ihtiyar bakım ve rehabilitasyon merkezinde tanışan 75 yaşındaki hamit hörmet ile 78 yaşındaki fatma ceren barındıkları huzurevinde düzenlenen düğünle dünya evine girdi.

huzurevinde 5 sene evvel tanışan hamit hörmet ve fatma ceren 5 ay evvel evlenmeye karar verdi. çift huzurevinde aile odası olmadığı için düğünü ertelerken yetkililer geçen süreçte çiftin kalabilmesi için aile odası hazırlayarak tahsis etti. evlenmelerine mani kalmayan ihtiyar çift kendileri için hazırlanan davullu zurnalı düğün merasimiyle dünya evine girdi. huzurevinde yapılan düğüne ihtiyar çiftin arkadaşlarının yanı dizi huzurevi çalışanları üniversite öğrencileri aile ve sosyal politikalar müdürlüğü bünyesindeki başka evlerde kalan çocuklar engelliler ve protokol üyeleri katıldı. müzikler eşliğinde eğlenenler damat hamit hörmet'i de piste çıkararak birlikte halay çekti. ihtiyar çiftin nikahını şahinbey belediye başkanı mehmet tahmazoğlu kıyarken gaziantep vali yardımcısı mustafa asım alkan da nikah şahitliklerini yaptı.

damat hamit hörmet gelin fatma ceren ile tanışıp birbirlerine aşık olduklarını belirterek ben huzurevine geldiğimde tanışmıştım fatma hanımla ama hiç evlenelim diye yaklaşmadım. 5 ay evvel cesaretimi toplayıp evlenme teklifinde bulundum. o da kabul etti evvel aile odası olmadığı için düğünü ertelemek zorunda kalmıştık. sonra oda meselesi de durum oldu. birbirimizi seviyoruz şu anda fazla mutluyum dedi.

nikah masasında hörmet'in elini hiç bırakmayan gelin fatma ceren de önceleri kendisine baktığı için hörmet'e kızdığını ama – lakin daha sonra aşık olduğunu vurgulayarak hep bana bakardı. bende ne bakıyorsun diye kızardım. birkaç kez böyle oldu sonra evlenme teklifinde bulundu. bende birkaç saat düşünüp olur cevabını verdim. fazla mutluyuz bize destek olan herkese teşekkür ederim diye konuştu.

çift nikahlarının kıyılmasının ardından kendileri için hususi hazırlanan düğün pastasını keserek birbirlerine ikram etti. nikahı kıyan belediye başkanı tahmazoğlu geline bilezik armağan ederken huzurevi yetkilileri de çifte muhtelif hediyeler verdi. hamit ve fatma hörmet çiftinin hayatlarının art kalanını huzurevinde geçirme kararı verdikleri belirtildi.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?