reklam
reklam
reklam

iphone 7’nin türkiye’ye orijinali gelmeden kaçakları geldi!

iphone-7-nin-turkiye-ye-orijinali-gelmeden-sahtesi-geldi-1475480988
09 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok100 Kez görüntülendi
reklam

içinde türkiyede henüz resmi olarak satışı başlamayan iphone 7nin de bulunduğu birçok kaçak cep telefonu ele geçirildi.

gümrük ve ticaret bakanlığı nın yaptığı açıklamaya göre new york – istanbul seferini gerçekleştiren uçakta bulunan görevlilerden bir tanesi atatürk havalimanı ndaki pasaport işlemleri esnasında lavaboda uçuş kıyafetlerini değiştirip sivil kıyafetleriyle ‘gümrüğe tabi eşyam yok anlamına gelen yeşil hata beraber gümrük noktasını geçmek istedi. türkiye ye giriş yapmak üzereyken çıkış kapısında görevli gümrük memurları tarafından durdurulan ve beraberinde getirdiği çantalarla x-ray cihazında denetim edilen şüpheli kişi kontroller sırasında çantasında şüpheli cisimler görüldükten sonra muayene peronuna alındı. yapılan denetim sonrası şahsın valizlerinin içinde 6 tane iphone 7 ve 3 kol saati ele geçirildi.

izmir adnan menderes havalimanı nda gerçekleştirilen ikinci operasyonda ise risk analizleri çerçevesinde gerçekleştirilen aramalarda 6 tane iphone 7 2 kol saati ve 1 tane de drone ele geçirildi.

asıl operasyon ise antalya havalimanı nda gerçekleştirildi. washington havalimanı ndan gelen yolcunun valizinde ve sırt çantasında 36 tane iphone 7 1 iphone 6s plus ve 2 adet ipad ele geçirildi. ülkemizde resmi olarak satışa çıkmayan ürünleri kaçak yollarla sokmaya çalışan bu 3 şahıs hakkında yasal işlemler başlatıldı.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?