reklam
reklam
reklam

istanbul yüzünü gösterdi

istanbul_yuzunu_gosterdi_1474443439_5541
12 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok112 Kez görüntülendi
reklam

 ibb kültür a.ş.’nin, klasik türk sanatları vakfı ile gerçekleştirdiği işbirliği sonucu ortaya çıkan eşsiz çalışma “istanbul’un yüzü” ismi ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

istanbul’un yüzü, istanbul’un simgesi haline gelmiş tarihi mekânların, 100 sanatçı tarafından, minyatür, hat, katı’, tezhip ve ebrû sanatlarının klasik ve modern tekniklerle, bu kitaba hususi olarak, yeniden yorumlanması ile ortaya çıktı.

istanbul’un yüzü’nde dün ile bugünü, eski ile yeniyi bir arada görmek olası. her bir sayfası ayrı bir sanat eseri olan bu kitabın, yarısında sanat üstadlarının başka yarısında ise jön yeteneklerin imzası bulunuyor. bu sayede kitabın, geçmiş ile istikbal – ati arasında bir köprü olması, güzide sanat dallarının geleceğe taşınması amaçlanmış.

istanbul’un yüzü’nde ali toy’dan istek yerlikaya’ya, alpaslan babaoğlu’ndan cahide keskiner’e, adrienn taşçı’dan halime subaşı’na, füsun onamay’dan, mümtaz seçkin durdu’ya, mihaela alpayer’den safiye morçay’a çehre seçkin sanatçının imzası bulunuyor.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?