reklam
reklam
reklam

istanbul’un yeni hediyesi yedi mavi’de satışlar başladı

xistanbulun-yeni-hediyesi-yedi-mavide-satislar-basladi-haber-resim.jpg.pagespeed.ic.xx-5539UZf
12 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok108 Kez görüntülendi
reklam

kalkavan bina hasan sever inşaat ve gül bina gayrimenkul geliştirme amel ortaklığı’nda istanbul’un en kıymetli arazilerinden tobb’un zeytinburnu arazisi üzerinde hayata geçirilecek yedi mavi projesi’nde satışlar başladı.

kalkavan bina hasan sever inşaat ve gül bina gayrimenkul geliştirme amel ortaklığı tarafından hayata geçirilen yedi mavi projesi 63 5 dönüm arazi üzerinde rezidans ev büro avm ve apart otelin yer alacağı yekün 1047 tane müstakil bölümden oluşuyor. 17 katlı 6 blokla hayalleri hayatın merkezinde buluşturan yedi mavi projesi nde eşsiz deniz manzarasına sahip 1+1 2+1 3+1 4+1 ve 5+1 olmak üzere 5 farklı daire seçeneği yer alıyor. ayrıca projede elektrikli araçların da kullanımına müsait 2 bin 600 araçlık otopark alanı bulunuyor. nitelik ve konfora ehemmiyet veren ailelerin taleplerine yanıt verecek şekilde tasarlanan projede daireler 75 metrekareden başlayıp 400 metrekareye kadar çıkıyor. birinci olarak yalnızca konutların satışına başlanan yedi mavi de metrekare fiyatları ise 13 bin liradan başlıyor.

istanbul un yeni hediyesi… 6 kule 1 hayat – ömür denizden gelen ilham…

yedi mavi isminin doğuş hikayesini anlatan kalkavan bina idare kurulu başkanı nazım kalkavan “projemizde 6 tane kule olsa da akıllı hane sisteminden rezidans hizmetlerine küçük yaştaki çocukların oyun alanlarından yüzme havuzlarına spa salonlarından fitness salonlarına kadar birçok sosyal donatının yanı dizi şık restoranlar kafeler birçok prestijli türk ve dünya markasını bir arada bulabileceğiniz mağazalar alışveriş ve sosyal aktivitelerin merkezi olacak mavi cadde ayrıca evinizden veya ofisinizden adımınızı attığınızda kendinizi sosyal yaşamın içinde bulacağınız spordan kültür sanata kadar farklı sosyal etkinliklere katılma imkanı sunan mavi alan ile aslında koskocaman bir hayat – ömür vaat ediyoruz. bunların hepsi bir araya gelince denize açılan eşsiz bir hayal yani istanbul un yeni hediyesi yedi mavi oluşuyorı dedi.

lüksün tanımını değiştiren proje yedi mavi nin yüzde 80 i yeşil meydan ve deniz manzaralı

projede dünyaca meşhur mimar murat tabanlıoğlu nun imzası olduğunun ını çizen kalkavan “projede geçmişle geleceği bugünün değerleriyle bir araya getirerek deniz temasını da içinde barındıran bir hayat – ömür modeli tasarladık. kent ve denizle dahil içe dizi dışı bir mimari olarak denizden ilham alarak tasarlanan şehrin dokusuyla denizi buluşturan yedi mavi nin yüzde 80 i deniz manzaralı ve geniş teraslı dairelerden oluşuyor. 63 dönümlük arazimize 6 blok inşa ederek her 10 dönüme 1 blok yapmış olacağız. yani 50 bin metrekare yeşil alana sahip bir proje yapıyoruz. bu da yaklaşık projenin yüzde 80 ine denk geliyor. bu sayede birbirini kesmeyen hepsi ayrı panoramada manzaraya yargıç olan ve mavinin 6 tonu ile adlandırdığımız bloklar adeta denizle kucaklaşacak. yedi mavi de dairelerin çoğu bütün hayat – ömür alanlarından denizi görme imkanına sahip olacakı diyerek projenin özellikleri hakkında bilgi verdi.

önce konutlar satışta

ilk olarak yalnızca konutları satışa çıkardıklarını vurgulayan kalkavan “konutta yaklaşık 110 bin metrekarelik meydan satacağız. metrekare fiyatlarımız ise 13 bin liradan başlayacak. ofisler otel ve dükkanlar ile ilgili henüz net bir kararımız olmadığı için şimdilik kiralama yoluna gideceğiz gibi görünüyorı dedi.

üç ayda projenin yüzde 18 ini sattık

yedi mavi ye fazla yoğun bir talep olduğu için haziran ayında ön satışa başladıklarını belirten kalkavan o zamandan bu yana geçen üç aylık süreçte projenin yaklaşık yüzde 18 ini sattık. yedi mavi günden güne kazandıracak bir proje olduğu için yatırımcının uzun zamandır beklediği bir proje ı diyerek ön satıştan bu yana geçen 3 aylık sürede yatırımcıya yaklaşık yüzde 10 kazandırdıklarını dile getirdi.

lansmana hususi yüzde 5 peşin 120 ay yüzde 0.70 nema oranı

son üç aylık süreçte ülkemizde yaşanan gelişmeler sonrasında inşaat sektörünün aka fedakarlıklarla yaptığı kampanyalar bankaların faizleri yüzde 1 in ına çekmesi 150 metrekare ve üzerindeki dairelerde kdv oranın düşürülmesi ve gayrimenkul sertifikasının yasalaşmasının sektörün ekonominin canlanmasına aka katkı sağladığına ve daire sahibi olmak isteyenler ve yatırım yapmak isteyenler için ise kaçırılmayacak bir fırsat doğduğuna dikkat çeken kalkavan “biz de bu bağlamda üzerimize düşeni yaparak emlak ev ve gyoder in yaptığı kampanyalarda belirlenen peşinatın da ında bir peşinatla satışa çıkıyoruz. bu kampanyamız kapsamında yüzde 5 peşin vererek ister 120 ay yüzde 0.70 nema oranıyla ister 60 ay yüzde 0.42 nema oranıyla yedi mavi den lansman süresince daire sahibi olunabilecek ayrıca kendi bünyemizde muhtelif ödeme planları da sunuyoruzı dedi.

trafiksiz hayat – ömür vaat ediyor

kalkavan belgradkapı silivrikapı mevlanakapı ve topkapı gibi istanbul un bütün kapılarından denize açılan şehrin ın kapısı yedi mavi nin istanbul un en merkezi lokasyonlarından birinde yer aldığına ve mühim ulaşım akslarının yanı başında bulunduğuna dikkat çekti. kalkavan ayrıca projenin tarihi yarımada nın içinde yer alması ve marmaray projesi ido bakırköy terminali ataköy marina atatürk havalimanı ido yenikapı terminali e-5 ve tem gibi fazla mühim ulaşım akslarının yanı başında olmasının istanbul trafiğinde fazla aka avantaj olduğuna vurgu yaparken “tamamlanması beklenen aka projelerle günden güne daha da değerlenecek bir lokasyondayız; aralık 2016 da açılacak avrasya tüneli ile istanbul'da vasıta trafiğinin yoğun olduğu kazlıçeşme-göztepe arasındaki ara 15 dakikaya inecek. gene galataport projesi de bölgeye aka kıymet katacak. bu projelerin bitmesiyle yedi mavi nin zaten fazla kıymetli olan lokasyonu istanbul un her yerine trafiksiz ulaşım sağlayacakı diyerek sözlerini tamamladı.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?