reklam
reklam
reklam

kan donduran açıklama! "kendini kesip yiyen var"

aO7qa_1476507128_6387
20 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok60 Kez görüntülendi
reklam

yıldırım, ‘a takımı’ ifadesiyle şikâyet edilen birden müdahale timlerinin gerekçesiyle ilgili, “kendi etini kesip yiyen mevcut. tıbbi anlamda 330 kişiyi tehlikeli hükümlü kategorisinde görüyoruz” dedi.

doluluk oranı yüzde 104

yıldırım’ın verdiği bilgiye göre türkiye genelinde 296 kapalı, 70 açık, 6 çocukcezaevinde 195 bin tutuklu, hükümlü bulunuyor. 15 temmuz sonrası fetö operasyonlarından alınan 34 bin ve bunun dışındaki 6 bin tutukluyla cezaevleri kapasitelerini aştı. adli denetim ve denetimli serbestlikle tahliye olanlara karşı, doluluk oranı yüzde 104’e ulaştı.

15 temmuz’dan sonra avukat görüşmelerinin kayda alındığını doğrulayan umumi müdür yıldırım, bunun 667 sayılı khk’ya dayanılarak savcının talimatıyla yapıldığını ve ‘örgütlerin yönlendirmesi, içeriye talimat vermesi veya saklı mesajların engellenmesi’ amacı taşıdığını belirtti. yıldırım, iç çamaşırı ve çoraplara uyuşturucuemdirilip cezaevine sokulması gibi somut örnekler nedeniyle bu giyeceklerin cezaevleri kantininden alınması şartı getirildiğini vurguladı. meclis insan haklarını inceleme komisyonu’nda milletvekillerinin sorularını yanıtlayan yıldırım şunları söyledi:

çıplak arama rutin

“türkiye’de çıplak arama rutin bir uygulama değildir. 2013’ten sonra biricik kullanımlık kağıt elbiseleri dağıttık. infaz sistemlerinde bu giriş aramasının alternatifi bir sistemi biz tespit edemedik. alternatif bir teknoloji varsa bunu kurmaya, geliştirmeye razıyız.

oyuk araması, ilgili yönetimin talebi ve somut gerek görmesi üzerine hekim – doktor tarafından yapılmaktadır.

intihar sayılarımız ab ülkelerinin tamamından daha az. fakat önlenebilir her bir intihar vakasını önleme hedefimiz mevcut. bu noktada intiharı tamamen engellemek olası değil. en son savcımız şortunun ipini çıkarmak suretiyle intihar etmişti. ipsiz şort verelim desek, bir diğer olay da nevresiminin kenarını kesmek suretiyle intihar etmişti. yeryüzünün hiçbir yerinde olmadığı gibi bizim ülkemizde de intiharın önlenmesi olası değil.

şu lahza itibariyle 10’un üzerinde kendi dudağını diken hükümlümüz var; bir hastalık. kendi etini kesip yiyen hükümlü mevcut. bu durumlarda gerektiğinde müdahale edebilecek şekilde hususi giysili bir birimin olması zorunludur. a takımı -ki benim tasvip ettiğim bir ifade- birden müdahale ekibi, bir terbiye vasıtası değildir; bir önleme mekanizmasıdır.”

kaynak: hürriyet

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?