reklam
reklam
reklam

kendini patlatan bombacıların asıl hedefi!

kendini_patlatan_bombacilarin_asil_hedefi_1476242808_0129
14 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok139 Kez görüntülendi
reklam

geçtiğimiz günlerde ankara haymana yolunun 9. kilometresinde polis ekiplerinin ayrım ettiği pkklı teröristler, kendilerini patlatmıştı. ölü geçirilen teröristlerden harun aslanın kimliğinin netlik kazanmasının ardından kadın teröristin kimliği de belirlendi.

operasyon sonrası ölü ele geçirilen ve 1990 doğumlu sivas nüfusuna kayıtlı mahide ataş adına düzenlenmiş düzmece kimlik kullandığı tespit edilen kadın teröristin, kan örneği ve dna sonuçlarına göre, 1985 doğumlu siirt nüfusuna kayıtlı leyla basut olduğu kesinleşti.

basutun babasının kızına ait fotoğrafı televizyonda gördükten sonra emniyete başvuru ettiği ve yapılan testlerden sonra teröristin kimliğinin kesinleştiği öğrenildi.

diğer teröristin kimliği ise daha evvel netleşmişti. ankara valiliği, haymana yolundaki patlamanın ardından yapılan parmak izi çalışmalarında “harun aslan” adına tanzim edilen kimlik bilgilerinin doğru olduğunun tespit edildiğini bildirmişti.

ankara güvenlik müdürlüğü ve kızılayı hedef seçmişler

iki teröristin kimliği belirlenirken, ankara güvenlik müdürlüğü istihbarat ve tem şube müdürlüğünün çalışmaları sonucu, haymanada saklandıkları çiftlik evine düzenlenen operasyon sırasında pkklı teröristlerin kendilerine havaya uçurmasının ardından derinleştirilen soruşturmada yeni bulgulara ulaşıldı.

ekipler, bir taraftan olayda ölen teröristlerin kimliklerinin tespiti için çalışırken, başka taraftan da patlamanın gerçekleştirildiği arazide bulunan aracın motor şasi ve plaka numaralarından yola çıkarak, geçmiş döneme ait mobese kayıtlarını incelemeye aldı.

aracın geçtiği güzergah ve bulunduğu noktaları takip eden ekipler, teröristlerin, ankara güvenlik müdürlüğü ve kızılayda bombalı araçla hücum planladığını ve bu doğrultuda hadise tarihinden evvel keşif yaptıklarını belirledi.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?