reklam
reklam
reklam

kivinin cilde ve saçlara 10 muhteşem faydası

xkivinin-cilde-ve-saclara-10-muhtesem-faydasi-haber-resim.jpg.pagespeed.ic.t0WS3VVJ41
01 Kasım 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok141 Kez görüntülendi
reklam

kivi potasyum karbonhidrat sodyum kalsiyum demir mineralleriyle a vitamini c vitamini d vitamini b12 vitamini ve b6 vitaminlerinden oluşan hem ten hem de saç için fazla faydalı bir meyvedir. kivinin saça ve cilde faydaları saymakla bitmez işte bunlardan bazıları;

kırışıklıkları az ır

kivi en iyi e vitamini kaynaklarındandır. maryland üniversitesi tıp merkezi e vitamininin kırışıkları az abilen vitaminlerden olduğunu anlatıyor.

cilde c vitamini sağlar

kivi yüksek miktarda c vitamini içeriği ile vücudun kolajen üretimini artırır. kolajen üretimi cildin elastikiyetini kaybetmesine sebep olan yaşlılık belirtileriyle savaşmaktadır. ayrıca kivi c vitamini özleri sayesinde cildi sıkılaştırıp gençleştirmekle kalmaz hasarlı hücreleri de onarır. kivi aynı miktar portakaldan daha çok c vitamini içerir. c vitamininin ciltte bir başka vazifesi de cildin kurumasını engellemek ve serbest radikallerin vereceği hasardan cildi korumaktır.

yaşlanmayı önler

zamanı art almak olası değildir ama – lakin yaşlanmayı geciktirmek olanak dahilindedir. kivi antioksidan açısından varlıklı yapısıyla yaşlanmayı geciktiren meyveler arasında yer alır. antioksidanların görevlerinden biri de vücuttaki serbest radikalleri etkisiz hale getirip cildin elastikiyetini sıkılığını ve dokusunu korumaktır.

u.v ışınlarından korur

kivide bol miktarda amino asit bulunur kivi bu özelliği ile cildi güneşin zararlı ışınlarından güneşin vereceği hasardan korur.

sivilceleri giderir

kivi tabii anti-inflamatuar yani apse önleyicilerdendir. gözenekleri temizleyip sivilcelerle mücadele eder. sivilceden kurtulmak için kivi maskesi uygulayabilirsiniz.

cilde parlaklık kazandırır

kivi lif ve antioksidan açısından varlıklı yapısıyla tabii laksatiflerden yani müshil etkisi gösteren yiyeceklerdendir. düzenli kivi tüketimi bedenden toksinleri temizleyip sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?