reklam
reklam
reklam

kız yurdunu karıştıran iddia!

kiz_yurdunu_karistiran_iddia_1476155935_2824
12 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok151 Kez görüntülendi
reklam

4 saat süren fiil, vilayet güvenlik müdürü osman akın, yapı önüne polis ekibi koyarak öğrencilere güvenliklerini sağlayacakları sözü vermesi üzerine sona erdi.

kozlu ilçesinde yüksek öğrenim kredi ve yurtlar kurumuna (kyk) ait ve bu sene açılan nesibe hatun kız öğrenci yurdunda, iddiaya göre geçen cuma bir kız talebe erkek arkadaşı tarafından zorla otomobile bindirilerek kaçırıldı. polisin bir gün sonra yakaladığı şüpheli, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından adli denetim şartıyla serbest bırakıldı.

yurtta dün akşam saatlerinde bir kızın daha otomobille kaçırıldığı iddiaları üzerine öğrenciler yurdu boşalttı. 4 günde 2 kız öğrencinin kaçırıldığını ve yurdun bulunduğu mahallenin de tenha olmasından ötürü can güvenliklerinin olmadığını ileri süren yaklaşık 250 talebe, alkışlarla ve sloganlar atarak fiil yaptı. bu sırada 2 kız talebe baygınlık geçirdi, fenalaşan öğrencilere sıhhat ekipleri müdahalede bulundu. yurt önünde fazla sayıda polis güvenlik önlemi aldı. 

öğrencileri güvenlik müdürü ikna etti

il güvenlik müdür yardımcısı hasan avcı, polis aracının hoparlöründen öğrencilere seslenerek eylemi bitirmelerini, konuşarak tüm sorunları çözebileceklerini söyledi. öğrenciler ise avcının talebini ıslık ve alkışlarla protesto ederek eylemlerini sürdürdü. ardından vatan önüne gelen vilayet güvenlik müdürü osman ak, öğrencilerin bir kısmıyla vatan içinde görüşme yaptı. öğrencilerin taleplerini dinleyen ak, yurdun önüne ekip aracı ve 4 polisin yerleştirilmesi talimatını verdi. bir süre daha dışarıda beklemeye devam eden öğrenciler, yaklaşık 4 saat süren eylemlerini sonlandırarak odalarına geçti.

 

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?