reklam
reklam
reklam

meme kanserinde farkındalık

xmeme-kanserinde-farkindalik-haber-resim.jpg.pagespeed.ic.LnBTqBPz75
26 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok108 Kez görüntülendi
reklam

medical park gaziantep hastanesi 1-31 ekim meme kanseri farkındalık ayı kapsamında meme kanserine dikkat çekmek için muhtelif etkinlikler düzenledi.

medical park gaziantep hastanesi onkoloji merkezinde tedavi gören meme kanseri hastaları biraraya geldi. etkinlikte tıbbi onkoloji uzmanı doç. dr. mustafa yıldırım meme kanseri tedavisi gören hastalara tedavi süreçleri hakkında bilgiler verdi. 40 yaşını doldurmuş her kadının 2 yılda bir mamografiye girmesi gerektiğini belirten yıldırım en fazla bahsettiğimiz konulardan biri kendi kendine meme muayenesidir. 20 yaşından sonra her kadının mutlaka ayda bir kere düzenli olarak kendi kendine meme muayenesi yapması ve 40 yaşından sonra da klinik olarak daha iyi bilen bir şahıs tarafından ve iki sene da bir mamografiyle taramalarının yapılması lüzumlu dedi.

onkoloji merkezinde meme kanseri tedavisi gören hastaların teşhis konulduktan sonra ve tedavi sürecinde yaşadıkları deneyimleri anlattıkları faaliyet elle meme kanseri taramasının nasıl yapıldığının ve meme kanserinden şüphelenen her kadının mutlaka bir uzmana başvurması gerektiği anlatılması ile nihayet buldu.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?