reklam
reklam
reklam

meteorolojiden tatil bölgelerine 3 ay sıcak hava müjdesi

meteorolojiden-tatil-bolgelerine-3-ay-sicak-hava-mujdesi-haber-resim
11 Kasım 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok95 Kez görüntülendi
reklam

meteoroloji 4. bölge müdürü davut öztürk antalya’da kasım aralık ve ocak aylarında sıcaklığın mevsim normalleri üzerinde olacağını açıkladı.

yazdan kalma günlerin yaşandığı antalya da mevsim normallerinin üzerinde olan sıcaklıkları denize girerek değerlendiren tatilcilere meteorolojiden sevindirici bir haber geldi. meteoroloji 4. bölge müdürü davut öztürk kasım ayı gibi ocak ve şubat aylarında da sıcaklıkların mevsim normallerinin 1-2 derece üzerinde seyredeceğini söyledi.
kasım ayında yazdan kalma günleri yaşayan antalya da sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar ve tatilciler hafta içi olmasına karşın dünyaca meşhur konya ı sahili ni doldurdu. yurdun şark illerinde soğuk hava etkiliyken antalya da sıcak ve güneşli havayı değerlendirmek isteyen turistler ve vatandaşlar konya ı sahiline gelerek sıcak havanın tadını çıkardı. bazı vatandaşlar denize girerken bazıları ise sahilde güneşlenmeyi ve yürüyüş yapmayı tercih etti. hava sıcaklığının 22 derece olduğu antalya da deniz suyu sıcaklığı ise 24 derece ölçüldü.
sıcak havayı sadece insanlar da değerlendirmedi. sahilde uzanarak güneşlenen sevimli bir köpek de tatilcilerin maskotu oldu.

istanbul da soğuklar içerisindeydim antalya da denizin keyfini çıkarıyorum

tatil için her sene antalya yı tercih ettiğini söyleyen akın çolak hava sıcaklığının nihayet derece iyi olduğunu belirterek “iki gün evvel istanbul daydım. soğuklar içerisinde. bugün geldik burada gene ülkemizin cennet parçası antalya da denizin keyfini çıkarıyoruzı diye konuştu.

3 ay mevsim normallerinin üzerinde olacak

antalya da kasım ayının mevsim normallerinin 1-2 derecede üzerinde seyrettiğini belirten meteoroloji 4. bölge müdürü davut öztürk “kasım ayı maksimum sıcaklık ortalaması 21 derece. bugünler de 22 23 dereceleri yer yer 24 dereceleri antalya ve ilçelerinde görmekteyiz. bu da antalya daki vatandaşların denize girmelerine neden oluyor. deniz suyu sıcaklığımızda şuan 23-24 derece civarı. geçen kasım ayına göre sıcaklıklar eşdeğer ama uzun yıllara göre sıcaklıklarımız mevsim normallerin üzerinde. bu vaziyet antalya için bir hafta daha devam edecekı dedi.
antalya bölgesi için sıcaklıkların mevsim normalleri ve üzerinde seyredeceğini aktaran öztürk “mevsimsel tahminlerimize bakarsak da kasım aralık ve ocak ayının mevsim normallerinin 1-2 derece üzerinde seyretmesini beklemekteyizı diye konuştu.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?