reklam
reklam
reklam

microsoft, paint'i baştan aşağı yeniliyor!

microsoft-paint-i-bastan-asagi-yeniliyor-1475912653
11 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok170 Kez görüntülendi
reklam

microsoftun windows 10 için yeniden tasarladığı paint önceki sürümlerinden tamamen farklı bir görünüme ve yepyeni özelliklere sahip. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-20854 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-20854 ; } ; }

microsoft ünlü paint programının windows 10 için yeni bir sürümünü geliştiriyor. windows un her yeni sürümünde zaten bazen güncellemeler almış olan paint i bu sefer gayet köklü değişimler bekliyor.

walkingcat isimli twitter kullanıcısının keşfettiği videoda açıkça görülüyor ki; yeni program windows 10 için tasarlanmış. bilindik sürümlerde mevcut olan bütün özellikleri gene barındıracak olarak paint bu yeni güncelleme sayesinde 3 boyutlu nesne desteğine kavuşuyor. microsoft ayrıca kullanıcılara 3d çizimler için gayet muhtelif kalem fırça vb. seçenekler sunuyor. ve daha da güzeli bütün bu seçeneklerin dokunmatik ve kalem destekleri olacak.

aslında bu paint in yeni bir windows 10 sürümünün çıkacağına dair yayılan birinci haber sayılmaz. zira geçtiğimiz mayıs ayında programa dair bazen ekran görüntüleri de internet ortamına sızmıştı. o ekran görüntülerinde yeni paint henüz alfa sürümünün test aşamasındaymış gibi görünmekteydi. fakat nihayet ortaya çıkan bu video yeni paint in fazla yakında kullanıcılarla buluşabileceği izlenimini veriyor.

yeni paint için yeni cihaz

bir diğer konu ise ortaya çıkan bu videoların zamanlaması. zira videolar microsoft un new york ta bu ayın sonunda hususi bir faaliyet düzenleyeceğini duyurmasından yalnızca birkaç saat sonra yayınlandı. bu vaziyet microsoft un bu etkinlikte yeni paint in beraberinde yeni de bir ürünü duyuracağı söylentilerine yol açarken firmaya yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre; bu ürünün bir “her şey pcı olabileceği öğrenildi.

bahsi geçen faaliyet 26 ekim tarihinde düzenlenecek. biz de webtekno ekibi olarak gerek yeni paint ile ilgili gerekse de etkinlikte duyurulması mümkün başka gelişmelerle ilgili bütün haberlerin takipçisi olacağız.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?